zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Zawiercie: Spektakl “Cudowna Terapia”

Kiedy:
29 Listopad 2018 całodniowy
2018-11-29T00:00:00+01:00
2018-11-30T00:00:00+01:00

Miejski Ośrodek Kultury „Centrum”

zaprasza na

spektakl teatralny pt.

 

Daniel Glattauer

Cudowna Terapia

 

– komedia małżeńska, która powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”.

 

 

 

Wymienna obsada: Joanna Trzepiecińska/ Dominika Ostałowska/ Olga Bończyk/

Dariusz Kordek/ Marcin Kwaśny/

Andrzej Młynarczyk/ Artur Pontek/ Dariusz Taraszkiewicz

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz

Przekład: Marek Szalsza

Choreografia: Krzysztof Hulboj, Janja Lesar

Muzyka: Krzysztof Matysiak

 

Terapia – to oddziaływanie na człowieka za pomocą leków lub bez użycia farmaceutyków w celu przywracania zdrowia fizycznego lub psychicznego. Szanowni Państwo, wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy Wam troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakująca inscenizację.

Zamiast do gabinetu – zapraszamy do teatru na cudowną terapię!

Joanna – Dominika Ostałowska (wymiennie z Joanną Trzepiecińską i Olgą Bończyk) – egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją i Walenty – Dariusz Kordek (wymiennie z Marcinem Kwaśnym) – nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej, czyli państwo Dorek, doświadczone małżeństwo, które postanawia się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybierają się jednak do wybitnego psychoterapeuty – Andrzej Młynarczyk (wymiennie z Arturem Pontkiem i Dariuszem Taraszkiewiczem), tym samym dając sobie ostatnią szansę. Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczen uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła?

Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? Co takiego może zrodzić się kilkadziesiąt metrów pod wodą. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w najnowszej inscenizacji sztuki Daniela Glattauera „Cudowna terapia”. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i  zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych aktorów: Dominiki Ostałowskiej znanej z serialu „M jak Miłość”, Joanny Trzepiecińskiej odtwórczyni roli Alutki w serialu „Rodzina zastępcza” i Olgi Bończyk znanej z seriali: „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”, grających naprzemiennie Joannę. Aktorów: Dariusza Kordka, którego możemy kojarzyć z polsatowskiego programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i serialu „W labiryncie” oraz Marcina Kwaśnego, aktora znanego m.in. z serialu „Szpilki na Giewoncie” – czyli odtwórców scenicznego Walentego. W rolę psychoterapeuty pary wcielają się naprzemiennie: Andrzej Młynarczyk (postać policjanta Tomka w serialu „M jak Miłość”), Artur Pontek (znany z roli policjanta Mariana Marczaka w serialu „Ojciec Mateusz”) oraz aktor i jednocześnie reżyser spektaklu Dariusz Taraszkiewicz znany m.in.z seriali: „Druga szansa” czy „Pierwsza miłość”.

Niech nikt nie przegapi cudownej terapii!

 

 

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury “Centrum”

29 listopada 2018r.,

godzina 19:00

 – bilet w cenie 60 zł (do nabycia w kasie MOK „Centrum”)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.