zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Zawiercie: Spektakl “Andropauza”

Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu

zaprasza na spektakl teatralny

 

pt. ANDROPAUZA 3 – CZYLI JAK ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ

Spektakl jest kontynuacją znanych i popularnych przedstawień:

Andropauza – męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium 
oraz Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr.  Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Miernota reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje. Bohaterowie ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!”

Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek!
Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce!

Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:

– Starość nie chroni przed miłością_
– Lecz miłość chroni przed starością_
– Bo prawda jest taka, że się nie starzeje_
– Serce ,które kocha i wiecznie  się śmieje!_
Sztukę Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.

Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają dla Państwa znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji: Sylwester Maciejewski, Maciej Damięcki, Bogdan Kalus, Jacek Kawalec, Agata Załęcka.

 

Sala Widowiskowa MOK „Centrum”

01.03.2018r., godz. 18:00

Bilety: 50 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.