zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Zawiercie: Operetka “Wiedeńska krew”

Kiedy:
2 Listopad 2018 całodniowy
2018-11-02T00:00:00+01:00
2018-11-03T00:00:00+01:00

Operetka pt. Wiedeńska krew

Johann Strauss

operetka

Wiedeńska Krew

Wiedeńska krew J. Straussa jest czwartą (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką kompozytora. Która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka i taniec, barwne kostiumy, niebanalna scenografia od lat zachwycają publiczność scen operetkowych.

Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew” opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Oboje zostali zresztą do ślubu zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą piękne kobiety: urocza tancerka, piękna modystka i sama hrabina. Ta ostatnia postanawia wrócić do domu i odbić niewiernego męża.

Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.

ARTE CREATURA

TEATR MUZYCZNY

Miejski Ośrodek Kultury “Centrum”

2 listopada 2018r. – 19:00

Sala widowiskowa

Bilety w cenie: 50 zł

Źródło: MOK Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.