zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Zawiercie: Bezpłatna mammografia

Kiedy:
11 Luty 2019 całodniowy
2019-02-11T00:00:00+01:00
2019-02-12T00:00:00+01:00

Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w Zawierciu w dniach: 11, 12, 13 lutego br. przy Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Blanowskiej 40. Do badania uprawnione są panie w wieku 50 – 69 lat, czyli z roczników 1966-1969 – nie otrzymają one indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne.
Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich kobiet – mamom, siostrom, przyjaciółkom. Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.
Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy.
Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.
Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w dniach: 11, 12, 13 lutego br.
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.
Wszystkie panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent – próbki kosmetyków.

 

Źródło: UM Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.