zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Znamy nazwisko nowego trenera Aluronu Virtu Warty Zawiercie [WYWIAD WIDEO]

Aluron Virtu Warta Zawiercie podała nazwisko nowego trenera klubu – zobaczcie wywiad przeprowadzony z nowym szkoleniowcem Jurajskich Rycerzy.

Nowym trenerem będzie Mark Lebedew, szkoleniowiec kadry narodowej Australii oraz w latach 2015-2018 trener Jastrzębskiego Węgla.

Nowy szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy ma 51 lat i jest obywatelem Australii. Od wielu lat mieszka z rodziną w Żorach (woj. śląskie) skąd pochodzi jego żona. Największe sukcesy, jako trener odnosił z Berlin Recycling Volleys. Przez pięć sezonów (2010-2015) zdobył trzy złote oraz dwa srebrne medale mistrzostw Niemiec. Z klubem ze stolicy Niemiec zdobył również sensacyjnie brązowy medal Ligi Mistrzów w 2015 roku. Po tym sukcesie objął stery jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów – Jastrzębskiego Węgla który prowadził przez 2,5 roku do stycznia 2018r. Największym sukcesem w tym czasie było zdobycie brązowego medalu PlusLigi w ubiegłym sezonie 2016/2017. Równocześnie trener Lebedew jest szkoleniowcem kadry narodowej Australii, z którą przygotowuje się obecnie do Ligi Narodów oraz tegorocznych Mistrzostw Świata. W przygotowaniach tych bierze również udział drugi trener Jurajskich Rycerzy, Dominik Kwapisiewicz. Trener Lebedew jest Instruktorem Szkolenia Trenerów FIVB (Światowa Federacja Siatkówki), autorem wielu publikacji dotyczących szkolenia siatkówki i prelegentem na kursach trenerskich. Prowadzi bardzo popularnego bloga siatkarskiego „At Home On The Court” (www.marklebedew.com) – czytamy na stronie internetowej aluronvirtu.pl.

Zobaczcie wywiad z nowym trenerem Aluronu Virtu przygotowany przez biuro prasowe klubu:

Źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.