zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Zawody na najbardziej wysportowanego mieszkańca Jury [ZDJĘCIA]

Podczas Dni Zawiercia odbyła się czwarta edycja zawodów o tytuł najbardziej wysportowanego mieszkańca Jury pod nazwą: JURA CROSS TRAIN IV.

Zawodnicy, którzy zgłosili się do zawodów podzieleni zostali na następujące grupy: kobiety (K), mężczyźni (M), a w każdej grupie na dwie kategorie: OPEN (18-34) i MASTERS (+35). Zmagania polegały na wykonaniu wyznaczonych zadań (każdy z nich określany mianem „WOD”). W pierwszym eliminacyjnym WOD atleci musieli w jak najszybszym czasie wykonać: 400-m bieg, następnie, 3 rundy: 4 Kettlebell Swing (wymach odważnikiem kulowym), 8 Hand Release Push-Up (pompki z uwolnieniem rąk), 12 Squats (przysiady).

Panowie wykonywali ćwiczenie odważnikiem 24 kg, natomiast panie odważnikiem o wadze 12 kg. Maksymalny czas w jakim zawodnicy mieli wykonać powyższy zestaw ćwiczeń wynosił 6 minut. Cztery najlepsze czasy z każdej kategorii przechodziły do finałowego WOD, co powodowało zaciekłą rywalizację niemal co do sekundy.

W finale zawodnicy nie mieli już tak lekko, gdyż do wykonania był następujący zestaw ćwiczeń: 21-15-9 powtórzeń każdego ćwiczenia na czas, Deadlift (martwy ciąg), Bar facing Burpees (padnij, powstań, przeskocz). Ciężar dla panów to 90 kg, a dla pań 50 kg. Limit czasowy 10 minut. Nie każdy podołał temu wyzwaniu, ale każdy walczył z całych sił za co należą się ogromne brawa.

Wyniki:
MASTERS WOMEN
I. Malwina Osińska-Gonet
II. Aleksandra Kruszewska
III. Monika Sus
MASTERS MEN
I. Piotr Juzon
II. Robert Żesławski
III. Łukasz Machura
OPEN WOMEN
I. Magdalena Czarnecka
II. Patrycja Olszewska
III. Anna Filik
OPEN MEN
I. Michał Kudra
II. Marcin Kuska
III. Maciej Spyra

Dla najlepszych zawodników puchary i medale wręczył dyrektor OSiR Jacek Latko. Organizatorzy dziękują za udział w zawodach.

Tekst: OSiR Zawiercie (Dawid Ptak)
Zdjęcia: Łukasz Kurpias

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.