Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Zawiercie zmierzyło się z Krakowem [STATYSTYKI MECZU]

Aluron Virtu Warta Zawiercie w drugim w tygodniu spotkaniu wyjazdowym zmierzył się z AZS AGH Kraków.

Aluron Virtu wygrał spotkanie 3:1 i dopisał kolejne trzy punkty do swojego dorobku. MVP spotkania został wybrany Adam Sobolewski.

Aluron Virtu rozpoczął w składzie Macionczyk, Żuk, Gutkowski, Warda, Dzierżanowski, Sobolewski oraz Ogórek (libero). Spotkanie rewelacyjnie otworzył przyjmujący Aluron Virtu, Michał Żuk. Po jego punktowych zagrywkach prowadziliśmy 4:0 w Krakowie. Trener Andrzej Kubacki poprosił o przerwę w grze. Po niej jeszcze wygraliśmy przechodzącą piłkę, a następnie premierowy punkt zdobyli gospodarze. Po początkowej wyraźnej przewadze Aluron Virtu, gospodarze wracali do gry. Efektem tego było najpierw doprowadzenie do remisu (10:10), a następnie wyjście na trzy punktowe prowadzenie (13:10). Następnie Aluron Virtu zebrał się do odrabiania strat. Po świetnej obronie Dawida Ogórka do remisu po 16 doprowadził Kamil Gutkowski. Końcówka spotkanie to ciągła zmiana prowadzenia. Pierwszą piłkę setową mieli gracze z Krakowa, ale ostatecznie końcówkę lepiej wytrzymali zawodnicy Aluron Virtu. Po obronie Dzierżanowskiego i ataku Żuka zakończyliśmy pierwszą odsłonę wygraną 29:27.

Drugi set to walka gospodarzy o doprowadzenie do remisu w spotkaniu. Na początku drugiej partii AGH prowadził 9:5. O przerwę w grze poprosił trener Aluron Virtu, Dominik Kwapisiewicz. Na boisku za Gutkowskiego pojawił się Kamil Długosz. Długosz w kolejnych akcjach skutecznie zablokował oraz zakończył kontrę. Po autowym ataku Fornala na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Jednak remis chwilę się utrzymywał. Po dwóch punktowych zagrywkach Jana Fornala AGH prowadził 14:12. Aluron Virtu próbował jeszcze odrobić straty do gospodarzy. Niestety w tym secie to AGH Kraków był górą. Ostatecznie Krakowianie wygrali 25:22.

W trzeci set zdecydowanie lepiej wszedł Aluron Virtu. Pewna gra w obronie oraz skuteczna zagrywka pozwoliła nam na wyjście prowadzenie 8:4. O przerwę w grze zarządził trener Kubacki. Czas na żądanie nie wybił z rytmu naszych zawodników. Po asie serwisowym Macionczyka oraz autowym ataku Fornala trener Kubacki wykorzystał drugą przerwę (12:5 dla Aluron Virtu). Atak Dzierżanowskiego ze środka sprawił, że w pole zagrywki zawędrował Adam Sobolewski. Wynik wtedy brzmiał 8:17 dla Aluron Virtu. Sobolewski zszedł dopiero po ośmiu zagrywkach! Dzięki jego punktowych zagrywkach wygraliśmy trzeci set 25:9 i prowadziliśmy 2:1.

W czwartym secie wynik remisowy utrzymywał się do stanu 6:6. Następnie Sobolewski z prawego skrzydła, dwie punktowe zagrywki Długosza i już prowadziliśmy 9:6. Po drugim asie gospodarze poprosili o przerwę w grze. Aluron Virtu systematycznie powiększał swoją przewagę. Trener Kubacki wykorzystał drugi czas przy wyniku 14:8 dla Aluron Virtu. W tym secie Krakowianie starali jeszcze odebrać straty, ale było to za mało na dobrze dysponowanych zawodników Aluron Virtu. Ostatecznie po autowej zagrywce gospodarzy Aluron Virtu mógł się cieszyć z sobotniej wygranej (25:21). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący naszej drużyny Adam Sobolewski.

Kolejne spotkanie Aluron Virtu zagra w piątek 27 stycznia z KPS Siedlce. Początek spotkania w Zawierciu o godzinie 18:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na to starcie.

AZS AGH Kraków – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (27:29,25:22,9:25,21:25)
MVP: Adam Sobolewski

Tekst: Krzysztof Jurak / Aluron Virtu Warta Zawiercie
Zdjęcie i grafika: Aluron Virtu Warta Zawiercie