zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Zawiercie podjęło siatkarskiego mistrza Polski [ZDJĘCIA+WYNIK]

Za nami pierwszy mecz Aluronu Virtu Warty Zawiercie w PlusLidze. Dziś w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej w Zawierciu drużyna zmierzyła się z obecnym mistrzem Polski w siatkówce – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Na trybunach zasiadł m.in. Prezydent Zawiercia Witold Grim, Zastępca Prezydenta Zawiercia ds. Społecznych Łukasz Konarski, radni (Wacław Gębarski, Paweł Kaziród, Michał Myszkowski i Michał Szota), Marek Kozieł i ks. Kazimierz Bednarski – proboszcz parafii p.w. Św. Stanisława Kostki w Zawierciu.

Pierwszy set Aluron przegrał w dość równym pojedynku – 23:25. W drugim secie pewnie zwyciężył 18:25, trzeci był również wyrównany – pomimo remisu 24:24, ostatecznie wygrała go ZAKSA 24:26. Czwarty set z kolei pewnie wygrał zespół z Kędzierzyna-Koźla wygrywając jednocześnie cały mecz.

W przerwie między setami odbył się krótki pokaz układania Kostki Rubika przez Radka Drozdowicza z Zawiercia, uczestnika programu “Mam Talent”.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (23:25, 25:18, 24:26, 25:15)