zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Wielki sukces Aluronu Virtu Warty Zawiercie [ZDJĘCIA]

W piątek Aluron Virtu Warta Zawiercie na swoim boisku rozegrał mecz z KPS Siedlce.

Piątkowy mecz wygrał Aluron Virtu 3:1 i zajął pierwsze miejsce w tabeli 1 ligi! MVP spotkania został wybrany rozgrywający naszej drużyny Kacper Popik.

Aluron Virtu rozpoczął w składzie Macionczyk, Długosz, Żuk, Swodczyk, Dzierżanowski, Sobolewski oraz Ogóre (libero). Pierwszy set to walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na znaczące prowadzenie. Wyrównany stan boju utrzymywał się do samego końca spotkania. Okazało się, żeby wygrać spotkanie trzeba było zdobyć 34 punkty. Niestety dla Aluron Virtu lepszą drużyną okazali się goście z Siedlec.

Drugi set to zdecydowana poprawa gry Aluron Virtu. Pewna gra środkiem oraz skrzydłami pozwoliła na odskoczenie na kilka punktów od KPS Siedlce. Drużyna bardzo szybko odrobiła straty z drugiego seta i wyrównała stan rywalizacji (25:19).

Najwięcej emocji okazał się mieć trzeci set. Aluron Virtu nie wszedł w partię numer trzy dobrze. Stroną dominującą byli podopieczni trenera Chwastyniaka. Efektem tego było wysokie prowadzenie 6:12. Na boisku zameldowali się na rozegraniu Kacper Popik oraz na przyjęciu Kamil Gutkowski. Końcówka spotkania stała na wysokim poziomie. KPS Siedlce prowadził już 22:18. Zawiercianie jednak wytrzymali ciśnienie i pewnie kroczyli punkt po punkcie do doprowadzenia do remisu. Udało się to nam przy wyniku 24:24. Następne dwie piłki należały do drużyny i to Aluron Virtu mógł się cieszyć z prowadzenia w meczu 2:1.

Czwarty set to zdecydowana przewaga Aluron Virtu. Gracze trenera Kwapisiewicza po zwycięskiej trzeciej partii złapali wiatr w żagle. KPS Siedlce nie radził sobie z bardzo dobrą grą gospodarzy. Popik raz za razem mylił blok gości, a nasi zawodnicy wykorzystywali piłki od rozgrywającego. Do tego Aluron Virtu dorzucił szczelny blok i przewaga nad gośćmi rosła z akcji na akcję. Ostatni punkt należał do MVP spotkania Kacpra Popika, który popisał się kiwką na środku akcji (25:13).

To spotkanie było z dwóch powodów historyczne dla klubu z Zawiercia. Po pierwsze po raz pierwszy Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał z KPS Siedlce w 1 lidze, a po drugie zajmujemy na chwilę obecną pierwsze miejsce w tabeli 1 ligi.

Za tydzień wyjazd do Nysy, gdzie drużyna zmierzy się z miejscową Stalą.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – KPS Siedlce 3:1 (32:34,25:19,26:24,25:13)
MVP: Kacper Popik

Tekst: Krzysztof Jurak / Aluron Virtu Warta Zawiercie
Zdjęcia: Jagoda Szydłowska / Paweł Guzik