zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Warta Zawiercie będzie miała nowego trenera

Ważna informacja dla kibiców Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie – od 1 lipca drużyna będzie miała nowego trenera.

Informację o zmianie na stanowisku szkoleniowca zielono-biało-zielonych zespół podał na swojej stronie internetowej i Facebooku. Dotychczasowy trener Robert Majchrzak będzie pełnił swoją funkcję do 30 czerwca 2017 r.

Robert Majchrzak prowadził zespół przez dwa sezony (2015/2016 2016/2017), uzyskując z nim awans z ligi okręgowej do 4 ligi. W swojej karierze trenerskiej kierując Biało-Zielonymi w lidze rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 134 pkt (2,09/mecz) wygrywając 42 spotkania, 8-krotnie remisując i 14 razy schodząc z boiska jako pokonany. Również stosunek bramek jest imponujący 162-70. Z klubem w minionym sezonie zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec! Przez półtora sezonu drużyna prowadzona przez Roberta była maszynka do wygrywania, jednak ostatnie pół roku nie było już tak różowe. Dziękujemy Trenerowi za trud, pot i serce zostawione na ławce i życzymy kolejnych sukcesów w pracy trenerskiej – czytamy na stronie Warty Zawiercie.

Nowym trenerem zielono-biało-zielonych będzie Andrzej Orzeszek.

Jest to osoba znana nie tylko jako były piłkarz Górnika Zabrze, ale również doświadczony trener który trenował zespoły takie jak  Sparta Lubliniec, Zagłębie Sosnowiec, Stal Rzeszów, Hetman Zamość, Stal Poniatowa, Górnik Zabrze (Młoda Ekstraklasa), a ostatnio II Ligową Polonię Bytom. Gratulujemy Panu trenerowi objęcia tej posady i życzymy samych sukcesów w nowym miejscu pracy. Jednocześnie chcieliśmy podziękować pozostałym trenerom za chęć współpracy z naszym klubem i aplikowanie na stanowisko trenera pierwszego zespołu Warty Zawiercie – napisał na stronie Prezes Klubu Bogdan Janikowski.

Dotychczasowy trener Robert Majchrzak z dniem 1 lipca 2017 roku obejmie w Warcie Zawiercie funkcję Dyrektora Sportowego – trenera koordynatora.

Źródło: KP Warta Zawiercie

Nowy trener Warty Zawiercie – Andrzej Orzeszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.