zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

W piątek odbył się sparing GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Jurajscy Rycerze rozegrał wyjazdowy mecz sparingowy z katowickim klubem siatkarskim PlusLigi. Spotkanie GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie zakończyło się wynikiem 2:2 (25:19, 27:25, 22:25, 23:25).

Nietypowym jak na siatkówkę wynikiem 2:2 zakończył się wyjazdowy mecz kontrolny Jurajskich Rycerzy z GKS-em Katowice. Trenerzy Dariusz Daszkiewicz i Dominik Kwapisiewicz umówili się na rozegranie dokładnie czterech setów. Mecz rozpoczął się od równej gry i przez pierwszą połowę pierwszej partii żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Wtedy na zagrywkę poszedł jednak Wiktor Musiał i seria punktów przy jego serwisach dała gospodarzom prowadzenie 16:12. Ten moment praktycznie ustawił wynik seta, bo GKS do końca kontrolował przebieg gry. Druga partia miała przez długi czas podobny przebieg, bo katowiczanie znowu w połowie jej trwania zaczęli uciekać. Tym razem jednak ambitna walka Jurajskich Rycerzy pozwoliła im kilkukrotnie niwelować straty i doprowadzić do końcówki na przewagi, ale w niej lepsi okazali się siatkarze GKS-u. Na trzeciego seta Aluron Virtu CMC wyszedł z Mateuszem Malinowskim i Krzyśkiem Andrzejewskim w składzie, na boisko w miejsce Alexa Ferreiry powrócił też Wojtek Ferens. Goście po raz pierwszy nie pozwolili uciec rywalom po 10. punkcie i wyrównana walka trwała niemal przez cały czas. W końcówce Jurajscy Rycerze wrzucili wyższy bieg dzięki dobrej pracy w relacji blok-obrona. Pierwszego wygranego seta w 2020 roku asem serwisowym zakończył Malina. Po krótkiej przerwie atakujący żółto-zielonych kontynuował świetną postawę za linią 9 metra, co pomogło gościom objąć minimalne prowadzenie. Po raz kolejny o wyniku seta decydowały pojedyncze akcje w końcówce i znowu to zagrywki Mateusza Malinowskiego okazały się kluczowe. Jurajscy Rycerze wygrali 25:23, tym samym mecz zakończył się remisem 2:2, bo trenerzy umówili się na rozegranie dokładnie czterech setów – czytamy na stronie internetowej klubu.

Skład Aluronu Virtu CMC Zawiercie: Masný, Bociek, Ferreira, Ferens, Czarnowski, Kania, Koga (L) oraz Gawryszewski, Waliński, Malinowski, Andrzejewski (L)