zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Viret CMC Zawiercie wygrał z MOSiR Bochnią [ZDJĘCIA]

16 grudnia Viret CMC Zawiercie rozgrywał mecz z MOSiR Bochnią, w ramach X kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Podczas meczu odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Karoliny Bebel – zebrano kwotę 1 200,93 zł. Gospodarze pokonali przyjezdnych (33:26).

Już w pierwszej akcji meczu żółtą kartkę po faulu na przeciwniku otrzymał szczypiornista z Zawiercia. Chwilę później kartkę również zobaczył Igor Zagała. Viret jako pierwszy zdobył bramkę w tym meczu, dzięki czemu objął prowadzenie. Później gospodarze stopniowo podwyższali wynik. Po karze 2 minut dla Igora Zagały MOSiR Bochnia po raz pierwszy w tym meczu wyrównał wynik, po czym gospodarze wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy (14:13).

W drugiej połowie Viret CMC Zawiercie ruszył od samego początku do ataku, co zaowocowało wysokim prowadzeniem 20:15. W dzisiejszym meczu bardzo skuteczny był bramkarz drużyny z Zawiercia – Marcin Pietruszka. Ostatecznie Viret CMC Zawiercie pokonał MOSiR Bochnię różnicą siedmiu bramek (33:26).

Zdjęcia: Bartosz Jastrząb