zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Viret CMC Zawiercie: przegrana w Kielcach. poważna kontuzja i… wizyta na SOR-ze

W ramach rozgrywek grupy mistrzowskiej I ligi piłki ręcznej mężczyzn Viret CMC Zawiercie rozegrał mecz z AZS UJK Społem Kielce.

Początek nie ułożył się po naszej myśli, ale poradziliśmy sobie ze zmasowanym atakiem kielczan. Już w 10. minucie z powodu kontuzji straciliśmy Marcina Kurzawę, ale jego obowiązki przejął Kasper Bomba i grał bardzo dobrze. Moi zawodnicy dali z siebie wszystko. Jestem z nich dumny, ponieważ walczyli do końca. Rywale w ubiegłym sezonie wygrali te rozgrywki i postawili nam bardzo trudne warunki, ale im nie odpuszczaliśmy. Na ostatnie 12 minut straciliśmy Michała Bednarczyka, a do tego doszły decyzje sędziów, które naszym zdaniem mogły być inne. Przegraliśmy, ale nie mamy się czego wstydzić – podsumował Mariusz Szczygieł, trener Viretu CMC Zawiercie.

W trakcie meczu doszło do kontuzji zawodników Viretu CMC.

Nie mamy dobrych informacji. Michał Bednarczyk i Marcin Kurzawa, po meczu w Kielcach, trafili prosto na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Niestety, diagnozy nie są optymistyczne, a urazy naszych zawodników na tyle poważne, że prawdopodobnie obaj nie zagrają już do końca sezonu – czytamy na stronie klubu.

AZS UJK Społem Kielce – Viret CMC Zawiercie 30:27 (16:13)

Zdjęcie: KS Viret CMC Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.