simple essay on technical education causes of the american revolution free essays sample essay in chicago style format essays about language diversity writing a degree history essay essay on roman colosseum

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Urząd miejski ogłosił kwoty dotacji dla klubów sportowych. Oto, jak skomentowali to prezesi klubów

Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił w piątek 31 stycznia informację o przyznanych dotacjach na wsparcie projektów z zakresu rozwoju sportu.

Największą kwotę w 2020 roku otrzyma klub Aluron Virtu CMC Zawiercie – z wnioskowanych 700 tys. zł otrzyma 500 tys. zł (w ubiegłym roku z wnioskowanych 600 tys. zł klub otrzymał 200 tys. zł, w związku z czym znalazł trzeciego sponsora tytularnego, co pozwoliło zachować funkcjonowanie drużyny w PlusLidze). Drugi pod względem kwoty jest Klub Piłkarski Warta Zawiercie, który z wnioskowanych 348 tys. zł otrzyma 280 tys. zł (w ubiegłym roku z 387 tys. zł drużyna otrzymała 240 tys. zł). Następna w kolejności kwota – 260 tys. zł – trafi do KS Viret CMC Zawiercie (230 tys. zł na piłkę ręczną, a 30 tys. zł na tenis stołowy). 85 tys. zł (z wnioskowanych 150 tys. zł) zostanie przekazane MKS “Dwójce Zawiercie” (w ubiegłym roku 75 tys. z wnioskowanych 132 tys. zł).

Poza tym miasto zdecydowało o przekazaniu 17 tys. zł dla KS Football Academy z wnioskowanych 51 tys. zł (w ubiegłym roku 15 tys. zł z wnioskowanych 56 180 zł), 13 tys. zł dla UKS Jura Tenis z wnioskowanych 35 tys. zł (w ubiegłym roku 12 tys. zł z wnioskowanych 20 040 zł), 11 tys. zł dla Stowarzyszenia Grupa Jura PL z wnioskowanych 18 160 zł (w ubiegłym roku 10 tys. zł z wnioskowanych 20 tys. zł), 7 tys. zł dla KS Sportowy Orient z wnioskowanych 9,5 tys. zł (w ubiegłym roku 0 zł z wnioskowanych 9,5 tys. zł) oraz 4 tys. zł dla Sengam Sport z wnioskowanych 5 tys. zł (w ubiegłym roku 4 tys. zł z wnioskowanych 4 tys. zł).

Jak przyznane dotacje skomentowali prezesi trzech klubów z największą dotacją:

Rozstrzygnięcie konkursu oceniam pozytywnie. Przyznano nam dotację na poziomie jaki za realny na 2020 rok uważał Pan Prezydent Łukasz Konarski w rozmowach z Klubem. Dwustronne zaangażowanie, słowność i przewidywalność to świetna baza do rozwijania współpracy z Samorządem. Za to bardzo dziękuję. Oczywiście przy naszej skali działalności potrzeby są większe. W zamian organizujemy przecież nie tylko sport ale i promocję miasta poprzez media ogólnopolskie. Jej wartość za poprzedni sezon wyniosła 8,63 mln zł. Mam nadzieję, że wraz z dalszym rozwojem miasta dojdziemy do przeznaczania na sport 1% budżetu. Wówczas dotacje dla wszystkich zawierciańskich klubów zapewne osiągną poziom praktykowany w innych miastach. Obecnie otrzymana przez nas miejska dotacja jest bowiem najniższą w PlusLidze i niższą nawet od otrzymywanej na swą działalność przez większość klubów 1 ligi. Ale to właśnie wynika ze stosunkowo niskiej u nas całej puli czyli tylko 0,4% budżetu miasta – powiedział prezes Aluron Virtu CMC Zawiercie Kryspin Baran.

W imieniu zarządu i zawodników Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie pragnę podziękować Panu Prezydentowi Łukaszowi Konarskiemu za przyznane wsparcie finansowe. Cieszymy się, że praca którą wykonujemy w klubie została dostrzeżona. Dalej będziemy inwestować w szkolenie dzieci i młodzieży by opierać zespół seniorów na własnych wychowankach. Naszym celem jest awans piłkarzy ręcznych do pierwszej ligi i odbudowanie sekcji tenisa stołowego – powiedział prezes KS Viret CMC Zawiercie Mariusz Woźniak.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Gmina Zawiercie ponownie doceniła działalność naszego klubu w formie dofinansowania. Cieszymy się, że piłka nożna jest ważnym elementem na płaszczyźnie sportowej i że Miasto Zawiercie docenia pracę i działania osób, które na pierwszym miejscu stawiają rozwój i promocję miasta w różnych dziedzinach. Ze swojej strony możemy zapewnić, że kwota dofinansowania zostanie bardzo dobrze rozdysponowana. W ramach Akademii KP Warta Zawiercie funkcjonuje 7 drużyn młodzieżowych, które w ostatnich miesiącach odnosiły liczne sukcesy sportowe w różnych kategoriach. W bieżącym roku wszystkie te zespoły zostaną zgłoszone do rozgrywek ligowych. W minionym roku w szeregi naszego klubu zawitały panie. We wrześniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców całego regionu utworzyliśmy żeńską drużynę piłki nożnej, która od samego początku brała udział w rozgrywkach ligowych. W tym roku będziemy kontynuować działanie tej drużyny. No i na koniec nasza reprezentacyjna drużyna, której nie trzeba przedstawiać, gdyż zawodnicy niejednokrotnie byli autorami spektakularnych widowisk sportowych, dostarczając wiele emocji wiernym kibicom. W takim gronie od wielu lat tworzymy prawie 200-osobową Warcianą rodzinę. Staramy się wszyscy, aby klub był wizytówką Zawiercia, promował nasze miasto i propagował zdrowy styl życia oraz pozytywnie wpływał na rozwój młodego pokolenia mieszkańców miasta. Na nadchodzący rok mamy wiele planów np. utworzenie sekcji futsalu, dlatego cieszymy się z otrzymanej dotacji, gdyż umożliwi nam ona realizowanie celów i zamierzeń klubu. Oczywiście otrzymane dofinansowanie nie zwalnia nas z poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania i w tym miejscu chcę podziękować wszystkim sponsorom, którzy przez ostatni rok współpracowali z klubem oraz tym, na których wsparcie możemy liczyć w nadchodzącym roku. Zapewniam, że nadchodzący rok będzie pełen niespodzianek sportowych – powiedział Dawid Zawrin, prezes KP Warta Zawiercie.

Jak poinformował urząd na swojej stronie internetowej, LKS Źródło Kromołów oraz Jurajska Szkółka Piłkarska Warta Zawiercie nie złożyły wniosków w terminie.

Również w piątek Klub Siatkarski Aluron Virtu CMC Zawiercie opublikował na swojej stronie internetowej informację o wartości marki i promocji miasta.

Łącznie na sportowych antenach Polsatu mecze Jurajskich Rycerzy z Cerrad Enea Czarnymi Radom, Treflem Gdańsk, PGE Skrą Bełchatów, Hebarem Pazardżik, Asseco Resovią Rzeszów i GKS-em Katowice obejrzało ponad 623 tysiące osób, a kolejne 13,5 tysiąca widziało je na żywo z trybun. Najlepszą oglądalnością cieszyło się spotkanie z radomianami rozegrane pierwszego dnia miesiąca, bo przed telewizorami zasiadło wtedy ponad 158 tysięcy widzów. Z kolei średnia wyniosła niespełna 104 tysiące. Ponadto wyjazdowe spotkanie z Hebarem transmitował drugi kanał bułgarskiej telewizji publicznej, odbierany na terenie całego kraju. W mediach ukazały się 43 tysiące publikacji dotyczących Aluron Virtu CMC Zawiercie, a łączna wartość ekspozycji marek naszych sponsorów wyniosła 9,1 miliona złotych – czytamy na stronie internetowej klubu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Archiwum zawiercianskie.pl

27 KOMENTARZY

 1. Panie Prezydencie, czy nie dało się wcześniej?!? po co było tyle zwlekać?
  Panie Prezydencie, poszerzenie hali sportowej na ul. Blanowskiej naprawdę będzie bardzo dobrą inwestycją, gdyż nie tylko klub Aluron Virtu CMC na tym skorzysta ale inni również organizatorzy w różnej dziedzinie kulturalno-sportowo- rozrywkowej…. Miasto Zawiercie na tym nie straci a wręcz przeciwnie…… zyska bardzo dużo……

 2. Głupoty takie Mieszko wygadujesz czy ty po pięciu piwach jesteś? Hali na blanowskiej nie da się poszerzyć. Należy podobnie jak w innych miastach przeznaczyć 1% na sport i powiązać to z zajęciami dla młodzieży. Gdzie międzyszkolne ligi koszykówki czy siatkówki i tam będziesz widział jakie faktyczne jest zainteresowanie młodzieży uprawianiem sportu i jak pracuje trenerzy i będzie to szansa dla wszystkich a nie dla tych co mają układy i mogą prowadzić zajęcia sportowe .Inwestycja w młodzież zawsze jest sensowna ,Ale też sprawiedliwa .

 3. Ja nie czekam, ale jestem tylko zwykłym mieszkańcem, a nie kibicem. Czekam natomiast na normalny basen kryty, odkryty i sieć sensownych ścieżek rowerowych. Tylko tyle, albo aż tyle.

  • Największą kwotę w 2020 roku otrzyma klub Aluron Virtu CMC Zawiercie – z wnioskowanych 700 tys. zł otrzyma 500 tys. zł (w ubiegłym roku z wnioskowanych 600 tys. zł klub otrzymał 200 tys. zł, w związku z czym znalazł trzeciego sponsora tytularnego, co pozwoliło zachować funkcjonowanie drużyny w PlusLidze). Gdzie wtedy byli najwierniejśi fani kiedy klub był w potrzebie finansowej ??

 4. Też za normalnościa czyli ścieżkami rowerowymi nawet super trasę wytyczylem bezpieczna ,z Zawiercia do Łaz (zbiornik wodny )Ośrodek sportu z Hala wielofunkcyjną z basenami i na to warto wziąść kredyt .Bardzo dobrze się rozwija strefa gospodarczą w Dabrowie Górniczej i jest szansa zahamowania odpływu młodych ludzi z Zawiercia bo do Tucznawy i z Zawiercia i z Dąbrowy zbliżona liczba kilometrów. Brać się do roboty i zapewnić mieszkańcom Zawiercia godne warunki życia w tym mieście bo i tak wielu dojeżdża do pracy .

 5. BYLI NAJWIERNIEJSI BO HALA ZAWSZE JEST PEŁNA PO BRZEGI A W DĄBROWIE GÓRNICZEJ WIDAĆ BYŁO ŻE NIE WIELE BRAKOWAŁO ABY TAM ZAPEŁNIĆ HALĘ !!!!!!! tobiaszu

  • Tys hale pełna widział ale w biedronce.
   JAKA promocja miasta??? Wystarczy w Polsce zapytać o nasz wieś i NIK nie wie z czym związana jest.
   Miasto na prywatne drużyny nic nie powinno łożyć, mają wszystko za friko łącznie z chlaniem woxxxx na hali za przyciemniana szyba

   • Nasyp kolejowy do Cementowni super sprawa na ścieżkę rowerową bo utwardzony ale niedługo tą trasę jak i inne od Markowizny na Rokitno , Józefów , Łazy , Centurię itd przetnie obwodnica. Ciekawe czy pomyślano o jakimś przejeździe dla rowerów pod nią ?

 6. Dziękujemy ale jeśli pan prezydent myśli że to nas odwiedzie od starań o halę to musimy pana rozczarować bo już wcześniej była mowa i hali…..

  • Dziecko nie kompromituj się, kto ci obiecał Pan X, to zapomnij jego władza się skończyła a referendum nie będzie.

 7. Ścieżki rowerowe i kompleks basenów kąpielowych , jestem za . Dobrze byłoby dogadać się z burmistrzem Łaz i Ogrodzieńca i zbudować ścieżki łączące nasze gminy, było by super. Można wykorzystać nasyp kolejowy od Zawiercia do Cementowni , fajna trasa by była. Może kiedyś się doczekamy, ponoć Zawiercie bramą na Jurę !!!

 8. Skoro na sport dano 0,4% budżetu miasta to warto te 0.6% przeznaczyć na ścieżki rowerowe ,zawrzeć porozumienie z sąsiednimi gminami pojawiła się też następna lokalizacja ścieżki rowerowej ,Zawiercie -Cementownia .Cykliści chcą przyjaznego Zawiercia i ktoś z radnych powinien ta sprawą się zająć .

 9. W Kromołowie bodajże wiceprezesem klubu jest radny , przewodniczący komisji budżetu i finansów RM i spóźnili się ze złożeniem wniosku ? To bogata dzielnica to sobie poradzi.

 10. Żeby na Łosnice dojechać trzeba chodnikiem, zero przejazdów dla rowerów w Zawierciu…..nie pomyślano o rowerach……

  • Z tym chodnikiem przez Łośnice no Kromołów to ktoś dał mocno ciała. Nic tutaj nie myśli się przyszłościowo tylko aby dziś niech się cieszą. Nie trzeba było zrobić od razu chociaż te 0,5m szerzej i była by to zarazem ścieżka rowerowa ? I rowerzyści i kierowcy mieliby znacznie wygodniej i bezpiecznie ? Niech urzędnicy pojeżdżą tą drogą rowerami w godzinach 12-16 albo wcześnie rano 5-7 i po zmierzchu w tygodniu to zobaczą jaki tam jest komfort jazdy rowerem. Zza biurka tego nie widać niestety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange