Tour de Pologne po raz trzeci zagości w Zawierciu. Mogło jednak zostać odwołane

O tym, że Tour de Pologne po raz kolejny pojawi się w naszym mieście poinformował kilka tygodni temu portal OtoZawiercie.pl

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na przełomie kwietnia i maja los zawierciańskiego startu jednego z etapów wyścigu kolarskiego był niepewny. Powód? Konieczność zarezerwowania kwoty liczonej w milionach złotych w przypadku zwycięstwa baraży przez Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Pieniądze miały zostać przeznaczone na dostosowanie hali sportowej do rozgrywek, gdy Aluron Virtu awansuje do PlusLigi. A wydatek miał spowodować konieczność wprowadzenia oszczędności w budżecie Zawiercia (Tour de Pologne kosztuje miasto około 200 tys. zł).

Ewentualne wycofanie się z wyścigu w przeddzień (planowany na 15 maja) ogłoszenia całej trasy (miasto nie podpisało jeszcze umowy z Lang Team) mógłby oznaczać koniec współpracy Zawiercia z organizatorami wyścigu kolarskiego. Tak się jednak nie stało. Jeden z etapów 74. Tour de Pologne wyruszy z naszego miasta najprawdopodobniej 1 sierpnia.

Miasteczko ma stanąć dokładnie w tym samym miejscu, co rok temu – okolice Urzędu Miasta, MOKu, Urzędu Skarbowego. Później kolarze ruszą na rundę, która wszystko wskazuje na to, że będzie również taka sama, żeby koło Urzędu Miasta ruszyć na jeszcze jedną rundę i po powrocie na wysokości stacji BP nastąpi start ostry. Kolarze ruszą w stronę Ogrodzieńca – mówi rzecznik Tour de Pologne Piotr Tokarski.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Zawierciu

3 thoughts on “Tour de Pologne po raz trzeci zagości w Zawierciu. Mogło jednak zostać odwołane

  1. Juz kasiore na nowa hale szykuja po włukniazu , a tu dni zawiercia chałam dla patologi a tu nagle na smieci ture polone maja nagle 200 tys ………… takie przekrety nawet byłemu prezydentowi sie nie sniły

    Zawiercie NIE dla SMieci Sportu !!!

  2. Tour de pologne jest fajne ale nie za taka kase. Warte jest to moze 20-30 tys zl a nie 200. Ale Radni bezradni klepia budzet wiec to do nich pretensje. Rozliczcie swoich radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.