Sportowe podsumowanie weekendu: wygrana siatkarzy, przegrana szczypiornistów

W sobotę odbyły się mecze wyjazdowe – KS Aluron Virtu Warta Zawiercie zagrał z GKS Katowice, Viret CMC Zawiercie z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Drużyna siatkarzy wygrała w Katowicach z GKS-em Katowice 3:0 (25:10, 25:23, 25:21).

Już na starcie asami błysnęli Grzegorz Bociek i Hugo de Leon (4:2). Po mocnym obiciu bloku przez Boćka było 7:4. Od tego momentu goście tylko powiększali przewagę. Bociek przebił się prawym skrzydłem, Smith zaatakował ze środka, asem popisał się Łukasz Swodczyk i było 14:6! W żółto-zielonej machinie funkcjonował każdy najmniejszy trybik, a po asie Grzegorza Pająka i ataku z prawej flanki Boćka, siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie rozbili GKS Katowice do… 10, obejmując prowadzenie 1:0! Druga partia była zacięta. GKS postawił wszystko na jedną kartę i chciał się zrehabilitować za tak wysoką porażkę. Zaczęło się od 4:1 dla gospodarzy, ale as Davida Smitha na 7:8 dał sygnał do ataku i po chwili było już 9:9. Gra toczyła się punkt za punkt, aż wreszcie po ataku Smitha i bloku Grzegorza Pająka do spółki z Amerykaninem zawiercianie odskoczyli na dwa oczka (21:20). As Hugo na 23:20 dał Żółto-Zielonym już sporą przewagę, lecz ambitni miejscowi wyrównali. Ale w kluczowych momentach zepsuli zagrywkę, a Smith kolejnym asem postawił kropkę nad i (25:23 i 2:0). W trzecim secie raz po raz punktował Hugo de Leon, a siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie minimalnie prowadzili, by w połowie seta zacząć „odjeżdżać”. Po dwóch asach Grzegorz Pająka było jasne, że Jurajscy Rycerze tego meczu nie przegrają (19:13)! I mimo iż dwoił się i troił Karol Burtyn, notując co rusz skuteczne ataki i asa (22:21), czarną serię przełamał de Leon (23:21). Później był jeszcze autowy atak GieKSy, a Grzegorz Bociek we wspaniałym stylu zwieńczył wszystko asem serwisowym, pieczętując przekonujący triumf beniaminka (25:21 i 3:0) – czytamy w relacji z meczu ze strony internetowej klubu (autor: Damian Juszczyk/Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie).

Po meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie znajduje się na 13. miejscu w tabeli (na 16. drużyn). Następny mecz klubu w sobotę 2 grudnia z MSK-em Będzin w hali przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu.

Swój mecz przegrał Viret CMC Zawiercie z KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – 34:31 (14:20).

Viret przegrał po raz piąty z rzędu, chociaż nasi gracze prowadzili na minutę przed końcem 34:31… Do Zawiercia wracamy z jednym punktem. Można było pokusić się o wygraną, dzięki skuteczności takich zawodników, jak Marceli Migała czy Igor Zagała. Było naprawdę blisko, ale gospodarzom udało się wyrównać w samej końcówce, a następnie rozstrzygnąć losy tego spotkania w konkursie rzutów karnych – czytamy na stronie internetowej klubu.

Następny mecz klub rozegra na swoim boisku w najbliższą niedzielę, 3 grudnia. Rywalem będzie SPR PWSZ Tarnów. Początek meczu o godzinie 15:00.

One thought on “Sportowe podsumowanie weekendu: wygrana siatkarzy, przegrana szczypiornistów