zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Sport w Zawierciu: wygrana Viretu, Źródła Kromołów, MKS „Dwójki Zawiercie”, remis KP Warta [WYNIKI MECZÓW]

W sobotę w Zawierciu odbyły się 3 mecze – KS Viret CMC Zawiercie podjął MUKS Zagłębie Sosnowiec, Klub Piłkarski Warta Zawiercie – BKS Sarmację Będzin, a LKS Źródło Kromołów – Górnik Piaski.

Pierwsze ze spotkań rozpoczęło się o 11:00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu przy ul. Moniuszki. Klub Piłkarski Warta Zawiercie podjął Będziński Klub Sportowy Sarmacja Będzin. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

3 października pierwsza drużyna KP Warta Zawiercie zremisowała w meczu ligowym z BKS Sarmacja Będzin 0:0. W obecnej chwili Warta ma 24 punkty i znajduje się na drugim miejscu w ligowej tabeli tuż po Unii Kosztowy (27 pkt) i przed Unią Dąbrowa Górnicza (20 pkt). W 12 kolejce Warta zagra na wyjeździe z MKS Myszków – czytamy na Facebooku KP Warta Zawiercie.

Z kolei o 15:00 na stadionie w Kromołowie odbył się mecz Ludowy Klub Sportowy Źródło Kromołów – Górnik Piaski. Gole dla Źródła strzelili Bartosz Wacławik i Krzysztof Kuśmierski.

O 18:00 rozpoczęło się spotkanie Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym Zagłębie Sosnowiec. Mecz wygrał Viret wynikiem 31:30 (12:17).

Świetny mecz w Zawierciu. Emocjonujący pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy, a decydująca okazała się bramka Pawła Wójcika. Skrzydłowy Viretu CMC trafił w ostatnich sekundach meczu! Wcześniej aż 11 bramek rzucił jednak Kacper Cegłowski. Zaczęło się od wyniku 3:0 dla gospodarzy. Trafiali Marcin Kurzawa, Adrian Danysz i Kacper Cegłowski, ale to był dopiero początek tego emocjonującego spotkania. Minął kwadrans, a Łukasz Płonka i Maciej Chromy na tyle zdemontowali obronę gospodarzy, że przewaga sosnowiczan rosła. Pięć bramek do przerwy, to już solidna zaliczka, ale podopieczni trenera Mariusza Szczygła szybko odrobili straty. Wyrównanie to przede wszystkim zasługa Kurzawy oraz Sergiusza Zagały, a później rozpoczęła się wymiana ciosów. Zawiercianie mieli w swoich szeregach Kacpra Cegłowskiego, który nie mylił się nie tylko ze skrzydła, ale także rzucając rzuty karne. Na drugim skrzydle pomagał mu Paweł Wójcik. Co jednak z tego, skoro Zagłębie ma w swoich szeregach legendarnego Mariusza Kempysa (autora aż 11 trafień)? Końcówka meczu to już wojna nerwów. Kapitalnie w obronie spisali się Marcin Kurzawa (przejął piłkę) i Jakub Szeląg (zablokował rzut rywala). Arkadiusz Kowalski został zatrzymany przez Teterycza, o czas poprosił trener Mariusz Szczygieł i w ostatnich sekundach bramkę rzucił Wójcik. A rekordowa w tym sezonie liczba widzów eksplodowała z radości. Trzy punkty zostały w Zawierciu – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

W składzie Viret CMC zagrali: Teterycz, Jarosz – Cegłowski 11, Kurzawa 5, Wójcik 4, Romian 3, S. Zagała 2, Jałowiecki 2, A. Danysz 2, Szeląg 1, Makaruk 1, I. Zagała, Bugaj, Kapral, Matysek, Bomba. Trener: Mariusz Szczygieł.

Swój mecz wygrała również drużyna MKS „Dwójka Zawiercie”.

Wyjazdowy mecz seniorek w Tychach kończymy wygrywając 3:1. U nas w tym sezonie w seniorce mieszanka wybuchowa, występować będą młodziczki wraz z kadetkami. Dziewczyny będą odgrywać się ze starszymi dziewczynami i mocno im w tym kibicujemy. Bravo dziewczyny, bravo trener – czytamy na Facebooku MKS „Dwójka Zawiercie”.

W niedzielę 4 października odbędą się kolejne mecze w Zawierciu – o 15:00 na stadionie w Kromołowie LKS Źródło II Kromołów spotka się z Klubem Sportowym ZEW Sosnowiec, a o 16:30 na boisku „Orzeł” na terenie OSiR-u przy ul. Moniuszki sekcja kobiet KP Warta Zawiercie rozegra mecz z KS Niepokorni Orzesze.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Zdjęcia: KP Warta Zawiercie / KS Viret CMC Zawiercie / MKS „Dwójka Zawiercie”

2 KOMENTARZE

  1. droga redakcjo może by was zainteresowało jak pan prezydent chce się pozbyć po cichu stowarzyszenia PRZYSTAN z obecnie wynajmowanych pomieszczeń przy powstańców śląskich 6 i przenieść w inne miejsce -chce to zrobić naj prawdopodobnie szybko i bez meldunku .przyjrzyjcie się sprawie jest tam więcej niejasnośći -najpierw Bocianówka następnie kiosk na żabkach a teraz pora na stowarzyszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.