zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Aluronu Virtu CMC w europejskim Pucharze Challenge. Miasto zapewni darmowy transport do Dąbrowy Górniczej

W środę 11 grudnia o 17:30 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej odbędzie się mecz Aluronu Virtu CMC Zawiercie z wicemistrzem Bułgarii – Hebarem Pazardżik. Będzie to początek rozgrywek europejskiego Pucharu Challenge.

Otwarta sprzedaż ruszyła o północy w serwisie KupBilet.pl

– Ceny biletów normalnych w zależności od sektora wahają się między 20 a 30 zł, bilety ulgowe, przysługujące uczniom, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom, sprzedawane są ze zniżką 10 zł. Bilety można kupować również stacjonarnie. Sprzedaż będzie prowadzona w Jurajskiej Twierdzy przy ul. Blanowskiej 40 przed meczami z Cerrad Enea Czarnymi Radom (1.12, 14:45) oraz Treflem Gdańsk (4.12, 18:00) i w obu przypadkach rozpocznie się na godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zakończy wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Wejściówki można także nabyć w salonach sieci Empik, a także w biurze klubu w dni robocze w godzinach 8:30-16:00 – informuje klub.

Dla kibiców planujących jechać na mecz do Dąbrowy Górniczej zostanie zapewniony bezpłatny transport.

Będzie to historyczny moment, ponieważ jeszcze żadna drużyna z Zawiercia, rywalizująca w sportach zespołowych, nie występowała na europejskiej arenie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w hali w Dąbrowie Górniczej. W związku z tym wydarzeniem Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski zwrócił się do Prezesa ZKM Zawiercie o udostępnienie na potrzeby kibiców 5 autobusów. Pojazdy mogą przetransportować około 500 osób z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej i z powrotem. Szczegóły dotyczące tego rozwiązania będą uzgadniane z klubem Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz Klubem Kibica – Jurajską Armią. O efektach rozmów będziemy informować na bieżąco – czytamy na Facebooku Miasto Zawiercie.

O bezpłatnym transporcie napisał również Klub Kibica Aluron Virtu CMC Warta Zawiercie.

Dziś po raz pierwszy Miasto Zawiercie wyszło frontem do nas – kibiców! Potwierdzono mi, że Pan Prezydent zorganizuje nam transport na historyczny mecz pucharu challenge do Dąbrowy Górniczej! To świetna wiadomość – każdy z Was, kto wpłacił już na wyjazd po 35zł, otrzyma zwrot 10zł! Musicie się jednak też liczyć z pewnymi niedogodnościami! Podstawione zostaną autobusy ZKM, którymi pewnie większość z nas nie jeździła już dawno temu. Dlatego przygotujcie się na miejsca stojące, których będzie ok.70%. Bardzo Was proszę o zachowanie podstawowych zasad kultury – miejsca siedzące należą się seniorom, dzieciom i kobietom w ciąży – czytamy na Facebooku Klubu Kibica.

Jeden z kibiców zapytał pod wpisem o to, czy jest to transport dla wszystkich kibiców czy wyłącznie dla kibiców KK.

Bardzo celne pytanie. Otóż miasto oczywiście organizuje transport dla wszystkich kibiców. Rozmowy były prowadzone zarówno z Klubem, jak i Klubem Kibica. My jako Klub Kibica będziemy dysponować częścią miejsc, dla osób, które wykupią bilety do sektorów B, C, D a następnie A i E, a więc tych biorących czynny udział w dopingu. Klub natomiast wyda swój komunikat i będzie odpowiadał za pozostałych kibiców. Logistycznie najprawdopodobniej będzie to wyglądało tak, że Klub Kibica pojedzie spod hali np. 3 autobusami, a drugie tyle zostanie podstawionych np. pod MOK lub dworzec. O tych decyzjach będziemy jeszcze informowali bliżej terminu meczu – odpowiedział szef Klubu Kibica Tomasz Świderski.

4 KOMENTARZE

 1. Dobra decyzja Prezydenta. Może w końcu czas, aby wprowadzić darmową komunikację miejską w Zawierciu dla wszystkich. Taka mała uwaga do Mieszkańca, który pisze, że wszystko krytykuje. To co trzeba pochwalić to pochwalę, a to co trzeba skrytykować to skrytykuje. Nie musisz odpowiadać.

 2. Bardzo fajnie że można za darmo pojechać na takie wydarzenie 😉 ja niestety nie mogę pojechać gdyż pracuje ale z pewnością bym skorzystał. Siatkarze będą mieli na pewno kibiców nie tylko z KK ale całego Zawiercia! Ale jutro z na meczu z Radomiem będę na pewno…. ??
  Obstawiam, że z Bułgarami wygramy 3:1
  Chciałbym aby wystąpili w takim składzie jak:
  Ferreira, Koga, Bociek, Malinowski, Waliński, Masny….
  Ale wszyscy zawodnicy są na wysokim poziomie i w bardzo dobrej formie….

  • do wydarzenia niecałe dwa tygodnie, w tym momencie zostało jakieś 840 miejsc do rezerwacji przez internet, część pewnie będzie można kupić w kasie przed meczem. Szykuje się komplet, prawie 3 tys. widzów.
   Mieszko, oni kibiców mają też z okolic, oprócz powiatu zawierciańskiego, np. Myszków ale też z Dąbrowy Górniczej właśnie. Uważam, że hala takiej wielkości lub taka jak w Jastrzębiu mogłaby mieć bez problemu również komplet na meczach ligowych Zawiercia.

 3. Wiem, dlatego przydałaby się większa hala…. Bo zainteresowanie jest….. Zobaczycie sceptycy że taka hala jak w Dąbrowie Górniczej będzie miała komplet kibiców…. to się tyczy także Pana Prezydenta i zobaczy wtedy jak Zawiercie potrafi się bawić i kibicować…. Będzie grubo. Szkoda że mnie nie będzie 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.