zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Przypominamy: jutro start Tour de Pologne z Zawiercia. O czym warto wiedzieć?

Przeczytajcie poradnik ze strony internetowej zawierciańskiej policji na temat startu wyścigu Tour de Pologne z naszego miasta.

Od godz. 5.00 do 15.00 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu odcinek ulicy Leśnej od ul Moniuszki do skrzyżowania z ul. Paderewskiego. W tym samym czasie nieprzejezdna będzie również ul. Sienkiewicza od ul. Kościuszki do ul. Leśnej.

Od godz 12.15 zostaną wyłączone z ruchu drogowego ulice, którymi przejadą kolarze: Leśna, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego, Leśna, Paderewskiego (DK-78 w kierunku Ogrodzieńca). Następnie, peleton przejedzie drogą wojewódzką 791 w kierunku Ogrodzieńca i Olkusza.

Około godziny 13:00 kolarze wykonają rundę honorową po ulicach Zawiercia. Przed startem zostaną całkowicie wyłączone z ruchu poszczególne ulice. Następnie kolarze pojadą drogą krajową 78 i drogą wojewódzką 791 w kierunku Olkusza.

Chwilowe utrudnienia pojawią się również na ulicach: Daszyńskiego, Wyszyńskiego, Sądowej, Powstańców Śląskich, Szymańskiego, Niedziałkowskiego, Bohaterów Westerplatte, Dojazd, Parkowej, Broniewskiego, Moniuszki, Kasprowicza, Junackiej, Skłodowskiej, Cmentarnej, Smutnej, Orzeszkowej, Prusa, Lipowej, Chrzanowskiego oraz Okólnej.

Dla kierowców podróżujących w tym dniu drogą krajową nr 78 zalecamy objazd przez miejscowości Siewierz, Myszków, Żarki, a następnie Kroczyce.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

5 KOMENTARZY

  1. Gdyby etap kończył się w Zawierciu i w Zawierciu rozpoczynał się następny, to wtedy można byłoby mówić o sukcesie naszego miasta. Skorzystali by na tym przedsiębiorcy z Zawiercia i okolic goszcząc ekipy i obsługę Tour de Pologne. A tak to zostanie nam jedynie ,,satysfakcja” że wyścig raczył pokazać się w Zawierciu no i pomieszana kasa UM.

  2. Gdyby etap kończył się w Zawierciu i w Zawierciu rozpoczynał się następny, to wtedy można byłoby mówić o sukcesie naszego miasta. Skorzystali by na tym przedsiębiorcy z Zawiercia i okolic goszcząc ekipy i obsługę Tour de Pologne. A tak to zostanie nam jedynie ,,satysfakcja” że wyścig raczył pokazać się w Zawierciu no i pomniejszona kasa UM.

  3. A czy ktoś wytłumaczy mojemu szefowi, że nie mogę dojechać na czas do pracy, bo jest jakaś durna impreza blokująca całe miasto na pół dnia(od 5 rano?-jakiś żart chyba) A mnie zapłaci za nieobecność w pracy? Może P. Grimm zapewni rekompensatę wszystkim tym którym skutecznie utrudnił poruszanie się po i tak wiecznie zakorkowanym Zawierciu. Bo wystarczająco dużo pieniążków dostanie za organizacje takiej imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.