zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Za nami sobotnie mecze siatkarzy, piłkarzy i szczypiornistów. Tym razem nie udało się wygrać żadnej z drużyn [WYNIKI]

W sobotę odbyły się mecze Viretu CMC Zawiercie, Aluronu Virtu Warty Zawiercie i Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie.

Szczypiorniści z Viretu zmierzyli się na swoim boisku z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Oto opis meczu ze strony Viretu CMC Zawiercie:

“Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Na trafienia Łukasza Szlingera, Mateusza Bugaja i Łukasza Szymańskiego odpowiadał superstrzelec Politechniki Marek Glita (nie zniechęcił go nawet rzut karny odbity przez Kamila Buchcica) wspierany przez Macieja Sadeckiego i Mateusza Styrnę. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale gospodarzom – w samej końcówce – udało się wywalczyć dwubramkowe prowadzenie, dzięki trafieniom Adriana Najucha i Igora Zagały.

Po zmianie stron rywale odrobili jednak straty z nawiązką. W 47. minucie, po trafieniu, Szymona Żaby – Żabińskiego drużyna z Kielc prowadziła różnicą trzech bramek (21:24). Dla Viret CMC był to sygnał ostrzegawczy, który w połączeniu z reprymendą od trenera Krzysztofa Adamuszka sprawił, że miejscowi do końca walczyli o punkty.

Na siedem minut przed końcem – po kapitalnej indywidualnej akcji – wyrównał jeszcze Szlinger (25:25), a w 57. minucie Buchcic obronił rzut karny wykonywany przez Dominika Nowakowskiego. Celne rzuty Styrny i Sadeckiego uciszyły jednak zawierciańską publiczność”.

Viret CMC Zawiercie – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 27:29 (14:12)
Viret CMC: Buchcic, Pietruszka – Bugaj 9, Szlinger 7, Szymański 6, Najuch 2, I. Zagała 1, Cieniek 1, Karwowski 1, Kurełek, Salamon, Makaruk. Trener: Krzysztof Adamuszek.
AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek – Sadecki 7, Glita 6, Styrna 5, Nowakowski 5, Kamys 3, Kwieciński 2, Żaba – Żabiński 1, Rączka, Kurek. Trener: Paweł Sieczka.
Kary: 6:8 min.
Sędziowali: Bartłomiej Kowalczyk i Tomasz Kubik (Zawadzkie).

W przerwie spotkania uhonorowano również młodych zawodników Viretu CMC Zawiercie, którzy wywalczyli medale mistrzostw Śląska. Drużyna młodzików, prowadzona przez Mariusza Szczygła, to złoci medaliści, którzy od 5 do 7 maja będą rywalizować w 1/8 finału mistrzostw Polski, a turniej odbędzie się w Zawierciu.

Porażkę odnotował również Aluron Virtu Warta Zawiercie. Oto opis spotkania ze strony klubu:

“Aluron Virtu rozpoczął w zestawieniu Macionczyk, Żuk, Gutkowski, Warda, Swodczyk, Kaczorowski oraz Flipowicz (libero). W sobotnie spotkanie lepiej weszli gospodarze. Jeszcze mecz się nie rozkręcił, a Aluron Virtu przegrywał 4:0. Aluron Virtu nie radził sobie z dobrze usposobionymi gospodarzami w polu serwisowym. Zagrywka Swodczyka spowodowała poderwanie się naszej drużyny. Jednak niestety pierwszy set należał zdecydowanie do gospodarzy. Ostatni punkt w tym secie trafił na konto Wojciecha Winnika. Premierowy set finału I ligi zakończył się rezultatem 25:19 dla MKS Ślepsk.

Początek drugiego seta to podobne sytuacje boiskowe, jak w pierwszej odsłonie. Gospodarze od początku narzucili swój styl gry. Na zagrywce wśród MKS Ślepsk dobrze spisywał się Winnik oraz Szaniawski. Dopiero wejście na zagrywkę Popika oraz Żuka pozwoliły na doprowadzenie do remisu (12:12). Następnie rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Niestety dla Aluron Virtu seria ta trwała krótko. Błędy własne oraz as serwisowy Lesiuka pozwoliły prowadzić MKS Ślepsk dwoma oczkami. Drugi set padł łupem gospodarzy 25:22.

Trzeci set okazał się najsłabszym w całym meczu w wykonaniu Aluron Virtu. Początek trzeciej odsłony to prowadzenie 4:0 MKS Ślepsk. W tej partii nic nie układało się po myśli Aluron Virtu. Po błędzie na środku Swodczyka, MKS Ślepsk mógł świętować wygraną w pierwszym meczu finału I ligi (25:16).

Najważniejszy w tej rywalizacji jest fakt, że Aluron Virtu szybko dostaje szansę na rehabilitację. Drugiego tak słabego spotkania Aluron Virtu nie zagra. Jutro o godzinie 14:00 rozpocznie się drugie spotkanie finału.

Transmisja z tego spotkania, jak i jutrzejsze można obejrzeć na iTVRegion”.

MKS Ślepsk Suwałki – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:19,25:22,25:16)
MVP: Karol Rawiak

Jedynie KP Warta Zawiercie nie przegrał sobotniego meczu. Zielono-biało-zieloni zremisowali na wyjeździe z uplasowaną na 8. miejscu w tabeli Polonią Poraj 1:1. Jego główni rywale o tytuł lidera w tabeli wygrali swoje sobotnie mecze, a Warta spadła na 3. miejsce. Wynik punktowy piłkarzy z Zawiercia po 21. kolejce sezonu to 42 punkty, drugie miejsce w tabeli zajmuje Sarmacja Będzin (44 punkty), a pierwsze – Gwarek Tarnowskiego Góry (50 punktów).

Kolejny mecz Warty Zawiercie w przyszły weekend. Drużyna zmierzy się na swoim boisku ze znajdującym się na piątym miejscu w tabeli RKS Grodziec (Będzin).