zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Za nami IV Memoriał Siatkarski im. Mariana Bartolewskiego i Roberta Kwietnia [ZDJĘCIA]

W środę 31 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu odbył się już po raz czwarty memoriał w piłce siatkowej dziewcząt, który skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych naszego powiatu.

Celem imprezy jest propagowanie wśród młodzieży siatkówki oraz ocalenie od zapomnienia pamięci dwóch zawierciańskich pedagogów – trenerów, byłych nauczycieli I LO: Mariana Bartolewskiego i Roberta Kwietnia.

W tegorocznej imprezie wzięły udział drużyny z ZS I w Łazach i MZS w Porębie oraz drużyna gospodarzy z I LO w Zawierciu. Honorowy patronat objęli Starosta Zawierciański oraz Prezydent Miasta Zawiercie.

Zawody zakończyły się zwycięstwem dziewcząt z I LO im.S. Żeromskiego pod kierunkiem mgr Renaty Kowalczyk – Wyderki w składzie: M. Walczak, N. Miłosz, J. Wyderka, E. Wyderka, Z. Kłosowska, J. Czernicka, A. Kwiędacz, W. Jarzyńska. Miejsce drugie zajęły gimnazjalistki z Poręby pod kierunkiem mgr Sebastiana Wilczyńskiego, a miejsce trzecie gimnazjalistki z Łaz pod kierunkiem mgr Katarzyny Kwiecień i mgr Mileny Machowiec.

Nagrody drużynom oraz najlepszym zawodnikom turnieju wręczyła dyrektor I LO mgr B. Bańska, a w imieniu Starosty Zawierciańskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji Jerzy Muc. Fundatorami nagród było Starostwo Zawierciańskie, Urząd Miasta Zawiercie, “SENGAM SPORT”, Centrum Inicjatyw Lokalnych, “JURAFIT”, Huta Szkła Zawiercie, Jura.pl, Hotel “Pod figurą” w Podzamczu i “Aerobic” Joanna Sierka.

Mgr Marian Bartolewski – uczestnik kampanii wrześniowej w 1939 r., żołnierz AK. Podopieczni profesora m.in., dwukrotnie zdobyli Mistrzostwo Polski Młodzików w piłce siatkowej chłopców (1964 r. i 1965 r.), zajęli III miejsce na Mistrzostwach Polski MKS w piłce siatkowej dziewcząt (1964r.) oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski w piłce nożnej (1956 r.). Zginął tragicznie w 1970 r. wypadku samochodowym wracając z służbowego wyjazdu.

Mgr Robert Kwiecień – był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka, Gimnazjum Nr 2 im. Stanisława Szymańskiego oraz I LO im. Stefana Żeromskiego. Z jego inicjatywy powstał Gimnazjalny Klub Sportowy „Olimpijczyk, jego podopieczne m.in. zdobyły Mistrzostwo Województwa w mini-siatkówce, dwukrotnie Mistrzostwo Śląska w siatkówce w kategorii gimnazja oraz były Wicemistrzyniami Śląska w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zmarł w 2012 r. z powodu ciężkiej choroby.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (autor: Joanna Sierka)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.