zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie: “Miłe złego początki”. Posłuchajcie ostatnich minut meczu [AUDIO]

W niedzielę 23 lutego odbył się wyjazdowy mecz Aluron Virtu CMC Zawiercie w ramach 20. kolejki PlusLigi. Jurajscy Rycerze przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

Mecz był transmitowany na antenie internetowego Radia Zawiercie. Komentował Marcin Górski. Posłuchajcie ostatnich minut meczu:

Rycerze zaczęli od bardzo dobrej postawy w polu serwisowym, co od razu przełożyło się na kłopoty przeciwników ze skończeniem akcji. Skuteczna gra żółto-zielonych w ataku pozwalała bronić szybko wypracowanej kilkupunktowej przewagi. Dwa asy Alexa Ferreiry z rzędu dały prowadzenie 22:14, a dokończenie seta było już tylko formalnością. Od początku drugiej partii Ślepsk Malow również wzmocnił serwis i w efekcie zaczął punktować blokiem. Gospodarze prowadzili już 11:7, ale Jurajscy Rycerze nie zamierzali składać broni i szybko odrobili straty. Obie ekipy świetnie prezentowały się na zagrywce, przez co każdy zdobyty punkt przy własnym przyjęciu był okupiony ciężką pracą. W kluczowym momencie znowu zadziałał suwalski blok i zespół Andrzeja Kowala wygrał dzięki temu do 22. Świetna gra obu zespołów była kontynuowana również po pięciominutowej przerwie, ale mimo ambitnej walki Rycerzy o każdą piłkę, suwalczanie zaczęli stopniowo uciekać. Zawiercianie zerwali się jeszcze do pogoni dzięki świetnej pracy w bloku Alexa Ferreiry, ale po chwili gospodarze znowu odpalili zagrywkę i w efekcie wygrali pewnie do 19. Świetna gra w obronie i skuteczne ataki na wysokiej piłce dały naszym siatkarzom prowadzenie 4:1 na początku czwartego seta. Ślepsk Malow szybko jednak odrobił straty, złapał wiatr w żagle i zaczął uciekać Rycerzom. Tradycyjna już niemal pogoń przy serwisach Mateusza Malinowskiego pozwoliła dojść rywali na 20:22, ale suwalczanie przetrzymali napór i domknęli mecz. MVP został wybrany rozgrywający gospodarzy, Joshua Tuaniga – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22).

Skład: Lipiński, Malinowski, Ferreira, Waliński, Gawryszewski, Czarnowski, Koga (L) oraz Bociek, Ferens, Dosanjh.

Po niedzielnym meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie znajduje się na 11. miejscu w tabeli (na 14. drużyn).

Informacja / zdjęcie: Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie