zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

MKS “Dwójka Zawiercie” na 2. miejscu w Mistrzostwach Śląska Kadetek [ZDJĘCIA]

Drużyna MKS “Dwójka Zawiercie” zdobyła srebrny medal w zakończonych w niedzielę 16 lutego Mistrzostwach Śląska Kadetek.

Pierwszy mecz w ramach turnieju zawiercianki rozegrały w środę 12 lutego.

Niemałą niespodziankę przygotowała drużyna Kadetek podczas inauguracyjnego meczu w turnieju finałowym o mistrzostwo Śląska. Dziewczęta bez żadnych problemów pokonały drużynę gospodyń, MKS Dąbrowa Górnicza 3:0(25:23,25:20, 25:22) – czytamy na Facebooku MKS “Dwójka Zawiercie” we wpisie z 12 lutego.

Kolejny mecz, z drużyną z Częstochowy “Dwójka Zawiercie” rozegrała w czwartek.

Kolejna wygrana drużyny Kadetek w turnieju finałowym mistrzostw Śląska, tym razem pokonały KS Częstochowiankę 3:0( 25:19 25:15 25:23). Delikatne odprężenie w trzecim secie, co prawda, pozwoliło na chwilową przewagę przeciwniczek, jednak nie trwało to długo i całe spotkanie zakończyło się wygraną, podopiecznych Sebastiana Tchórza. Jutro dzień przerwy w turnieju dla naszych zawodniczek, dziewczęta wracają do kolejnych zmagań w sobotę – informował klub tuż po meczu.

Mecz, który zapewnił awans do finału odbył się w sobotę.

Po dzisiejszej rewelacyjnej wygranej z Zorzą Wodzisław Śląski 3:0 (25:10, 25:16, 25:8), nasze zawodniczki jutro powalczą z MKS Dąbrowa Górnicza o złoty medal Mistrzostw Śląska Kadetek. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! – napisał klub w sobotę na Facebooku.

Finałowy mecz, który odbył się w niedzielę 16 lutego z MKS Dąbrowa Górnicza zawiercianki przegrały 0:3 zajmując drugie miejsce na Mistrzostwach Śląska Kadetek.

Zdjęcia: Agnieszka Tchórz