zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Michal Masny, kapitan Aluron Virtu CMC Zawiercie, przechodzi do BKS Visły Bydgoszcz

Michal Masny, dotychczasowy kapitan drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie, przeszedł dziś do Łuczniczki Bydgoszcz.

Decyzją zarządów Aluron Virtu CMC Zawiercie SA i Łuczniczki Bydgoszcz SA i w porozumieniu z zainteresowanymi od dnia 27 stycznia 2020 roku Piotr Lipiński jest graczem zespołu Aluron Virtu CMC Zawiercie, a Michal Masný siatkarzem drużyny BKS Visła Bydgoszcz. Miškinowi dziękujemy za półtora roku spędzone w żółto‑zielonych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze, Piotra witamy w szeregach Jurajskich Rycerzy! – informuje klub na swojej stronie internetowej.

Michal Masny (41 lat) od kilku tygodni jest polskim obywatelem.

Michal Masný trafił do Zawiercia przed sezonem 2018/2019 z Cuprum Lubin. Od razu, jako najbardziej doświadczony siatkarz w drużynie, został mianowany kapitanem Jurajskich Rycerzy. Znakomicie prowadził grę zespołu w fantastycznym sezonie, zakończonym udziałem w Final Four Pucharu Polski, 4. miejscem w PlusLidze i historycznym awansem do europejskich pucharów. W trakcie letniej przerwy Aluron Virtu CMC mocno zaangażował się w formalności dotyczące uzyskania polskiego obywatelstwa przez Miškina, a cała sprawa zakończyła się powodzeniem we wrześniu 2019 roku. Wskutek pozytywnej decyzji FIVB w grudniu Masný zmienił federację macierzystą na PZPS i w efekcie od tego momentu występuje w PlusLidze jako Polak. W poszukiwaniu optymalnego zestawienia personalnego na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego władze obu klubów wyszły z inicjatywą wymiany rozgrywających. Michal Masný, mieszkający na stałe w Bydgoszczy i mający tam rodzinę, postanowił podjąć wyzwanie utrzymania plusligowej siatkówki w mieście, z którym jest tak silnie związany. Piotr Lipiński z niecierpliwością czeka na ponowną szansę rywalizacji w europejskich pucharach oraz możliwość walki o udział w play‑offach PlusLigi – informuje klub.

Nowy zawodnik Jurajskich Rycerzy, Piotr Lipiński (41 lat), zagra z numerem 5 na koszulce już w środowym meczu Pucharu Challenge ze Spor Toto Ankara. Lipiński to czterokrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski, brązowy medalista Ligi Mistrzów, półfinalista Pucharu CEV, a także 38-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku i mistrzostw Europy w 2003 roku.

Aluron Virtu CMC Zawiercie znajduje się obecnie na 7. miejscu w tabeli na 14. drużyn. BKS Visła Bydgoszcz uplasowane jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Grafika: Biuro prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie / Łuczniczka Bydgoszcz

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

  1. Reprezentantem Polski był w 2003 roku to przecież emeryt a nie zawodnik. Dla nas żaden zysk a strata choć obaj z tego samego rocznika.

    • Ile jeszcze tych hal? 2, 5, 10 czy 20? Dlaczego mieszkańcy muszą sponsorować budowę hali na potrzeby prywatnego klubu sportowego?

  2. A wole sponsorować hale na której oprócz klubów mogą korzystac nasze dzieci niż remontować marszałkowska i łaźnie …

  3. Proponuję wycieczki do miast 50 tysięcznych i proszę obejrzeć jak wyglądają ośrodki sportu i rekreacji .W Zawierciu konieczna jest budowa nowego centrum sportu ,bezpiecznych ścieżek rowerowych ,przystąpienie do programu mieszkanie plus i to są działania ,które należą do kompetencji zawierciańskiego magistratu .

  4. Zawiercie powinno mieć piękną halę widowiskowo-sportową, nie jesteśmy wsią. Szkoda, że pieniądze są marnowane na ławki na Marszałkowskiej i na zdobienie rozlatujących się budynków. Nie mają pojęcia o nowoczesnych miastach, dlatego w Zawierciu zrobiła się sypialnia dla starszych ludzi bo młodzi już dawno powyjeżdżali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.