zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Mecz Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

We wtorek 26 listopada odbył się domowy mecz Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Jurajscy Rycerze we własnej hali spotkali się z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Tak jak żadne z pierwszych sześciu spotkań Aluron Virtu CMC w sezonie 2019/2020 nie zakończyło się w trzech setach, tak od trzech meczów do wyłonienia zwycięzcy wystarcza najkrótszy możliwy dystans. W 7. kolejce PlusLigi zawiercianie pokonali u siebie 3:0 MKS Ślepsk Malow Suwałki. Tak szybko, jak Jurajscy Rycerzy, wypracowali sobie przewagę na starcie spotkania, tak szybko ją stracili. Obie ekipy postawiły na mocną zagrywkę, co spowodowało, że punkty były zdobywane seriami. W decydujących akcjach, w dużej mierze dzięki dobrej postawie Marcina Walińskiego w polu serwisowym, lepsi byli gospodarze. W drugiej partii obu zespołom już o wiele trudniej przychodziło zdobywanie punktów przy własnej zagrywce, stąd też bardzo wyrównany jej przebieg. Kapitalne dwa podwójne bloki Marcinów Walińskiego i Kanii na Nicolasie Szerszeniu pozwoliły odskoczyć na dwa punkty i okazały się decydujące dla przebiegu seta. Po pięciominutowej przerwie Ślepsk Malow powrócił na boisko w mocno przemeblowanym składzie, z Joshuą Tuanigą, Jakubem Rohnką i Łukaszem Rudzewiczem. Zmiany przyniosły jednak efekt odwrotny od zamierzonego i Jurajscy Rycerze od samego początku przejęli kontrolę nad przebiegiem partii. Goście próbowali odwrócić jeszcze losy seta, bardzo mocno serwując, ale Rycerze skutecznie obronili wypracowaną wcześniej przewagę. MVP meczu został wybrany Alex Ferreira – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Skład Aluronu Virtu CMC Zawiercie: Masný, Malinowski, Ferreira, Waliński, Kania, Gawryszewski, Koga (L) oraz Bociek, Czarnowski. MVP spotkania został Alexandre Ferreira.