zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Mark Lebedew nie jest już trenerem Aluron Virtu CMC Zawiercie

W piątek 14 lutego Mark Lebedew ustąpił ze stanowiska trenera Aluron Virtu CMC Zawiercie. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy drugi trener drużyny – Dominik Kwapisiewicz. 

Jak informuje Biuro Prasowe klubu Aluron Virtu CMC Zawiercie na stronie internetowej, australijski szkoleniowiec podjął decyzję o ustąpieniu z funkcji trenera po rozmowie z prezesem Kryspinem Baranem.

Dziękujemy trenerowi Lebedewowi za to, co zrobił dla naszego klubu. Staraliśmy się przed tym sezonem zrobić wszystko, aby zapewnić zespołowi możliwość kontynuacji wysokiego poziomu sportowego z poprzedniego sezonu. Niestety, sytuacja zmusiła nas do poszukiwania trudnych rozwiązań i wraz z trenerem podjęliśmy niechętnie decyzję, która ma dać impuls do poprawy gry drużyny. Nadal uważamy Marka Lebedewa za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu i udowodnił to w poprzednim sezonie, kiedy efekty jego pracy przysporzyły nam wszystkim mnóstwo radości. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze – mówił cytowany przez Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie prezes Kryspin Baran.

Mark Lebedew był trenerem Jurajskich Rycerzy od sezonu 2018/2019 PlusLigi, w którym ostatecznie zajął z drużyną czwarte miejsce oraz doszedł do półfinału Pucharu Polski. Na chwilę obecną drużyna zajmuje w tabeli PlusLigi dziesiąte miejsce, a 12 lutego po przegranym rewanżowym meczu ze Sport Toto Ankara Jurajscy Rycerze odpadli z rozgrywek Pucharu Challenge.

– Dzisiaj, jak bywało to często w ostatnich tygodniach, spotkałem się z prezesem, by omówić możliwości rozwiązania problemów drużyny, a przede wszystkim klubu. Razem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień z czasu spędzonego w Zawierciu i nadal darzę najwyższym szacunkiem prezesa i pracę, jaką wykonuje. Pozostaję kibicem klubu i życzę wszystkim jak najlepiej podczas fazy play-off i w dalszej przyszłości – powiedział Mark Lebedew cytowany przez Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Dominik Kwapisiewicz od 14 lutego ponownie przejął obowiązki pierwszego trenera drużyny. Pełnił tę funkcję w latach 2014-2017, gdy Jurajscy Rycerze występowali w I lidze, a w sezonie 2016/2017 awansował wraz z drużyną do PlusLigi. Od sezonu 2017/2018, gdy pierwszym trenerem został Emanuele Zanini, a sezon później Mark Lebedew, Dominik Kwapisiewicz pełnił funkcję drugiego trenera drużyny.

KP

6 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.