zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

LKS Przemsza Siewierz – KP Warta Zawiercie 0:4

W sobotę 26 września w Siewierzu odbył się wyjazdowy mecz Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie. Warciarze spotkali się z Ludowym Klubem Sportowym Przemsza Siewierz.

Pierwszą, znakomitą bramkową sytuację w meczu mieli jednak nasi zawodnicy. W 7 minucie Porochnicki ograł dwóch zawodników na lewej stronie KP i przedarł się w ich pole karne. W niemałym zamieszaniu w piątce gości oddal strzał, ale piłka „zatańczyła” przed bramkarzem i obrońca wybił na rzut rożny. W 15 min., w pierwszej groźniejszej sytuacji przyjezdnych, Adamiecki wrzucił dokładną piłkę z prawej strony naszej szesnastki na piąty metr, a tam nadbiegający Pereira głową (po koźle) pokonał Boreckiego. W 20 min. ponownie Adamiecki dograł na głowę Wawocznego, ale ten niewiele się mylił. W 25 minucie kontuzji doznał Bajor, którego miejsce zajął Dębski, który również doznał urazu pod koniec pierwszej połowy i na druga już nie wyszedł. W 26′ Zając dośrodkował płasko z prawego skrzydła, wzdłuż piątki rywali, ale nasz zawodnik nie zdążył przeciąć podania. Minutę dalej, szykującego się do oddania strzału głową Zająca (kilka metrów przed bramką) uprzedził obrońca Warty i obaj zderzyli się głowami. W ciągu kilku dalszych minut goście dwukrotnie wykonywali stałe fragmenty sprzed naszej szesnastki – za pierwszym razem do dośrodkowania nie zdążył napastnik KP, a za drugim Adamiecki bezpośrednio próbował pokonać naszego bramkarza lecz piłka minęła lewy słupek. Minutę przed przerwą na bramkę uderzał Sobczyk, ale piłka po lekkim rykoszecie wyszła na róg – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej LKS Przemsza Siewierz.

Cała relacja z meczu dostępna TUTAJ.

Następny mecz KP Warta Zawiercie odbędzie się w sobotę 3 październiku. Zielono-biało-zieloni podejmą na swoim boisku znajdującą się na 10. miejscu w tabeli (na 17. drużyn) Sarmację Będzin.

Warta znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli i posiada 23 punkty na koncie. Liderem tabeli jest Unia Kosztowy (Mysłowice), która ma 24 punkty.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Zdjęcie: LKS Przemsza Siewierz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.