zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Viret CMC Zawiercie: “Porażka z KSZO”

W sobotę 28 listopada odbył się wyjazdowy mecz Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie.

O pierwszej połowie tego spotkania chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Po zmianie stron walczyliśmy, ale zdołaliśmy zbliżyć się do rywali tylko na dystans pięciu trafień. Punktów musimy szukać w kolejnych ligowych meczach. Wyrównana walka z gospodarzami trwała do 7. minuty. Od tego momentu KSZO odskoczyło początkowo na sześć bramek przewagi. Bardzo skutecznie grali Maciej Jeżyna, Bartosz Kogutowicz, Damian Falasa, czy też Filip Chmielewski. Do tego ta współpraca znakomitego Grzegorza Tkaczyka z obrotowym Adrianem Wojkowskim… Skończyło się na rezultacie 19:10 do przerwy, a byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie skuteczny z rzutów karnych Damian Kapral. W drugiej odsłonie Viret CMC rzucił się do odrabiania strat. Szybko trafili Sergiusz Zagała i Paweł Wójcik, a po kolejnych trafieniach Marcina Kurzawy i Igora Zagały gospodarze prowadzili 20:15. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego szybko jednak opanowali sytuację, a ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Wynik meczu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Viret CMC Zawiercie to 32:27 (19:10). Skład Viretu CMC: Jarosz, Teterycz – Kapral 5, Romian 4, Jałowiecki 4, Danysz 4, Kurzawa 3, Makaruk 2, I. Zagała 2, S. Zagała 1, Wójcik 1, Bugaj 1, Matysek, Szeląg, Cegłowski, Bednarz. Trener: Mariusz Szczygieł.