zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

KS Viret Zawiercie: Juniorzy pokonali Olimpię II Piekary Śląskie [ZDJĘCIA]

KS Viret CMC Zawiercie – Juniorzy pewnie pokonali zespół MKS Olimpia II Piekary Śląskie 42:36. Gospodarze dobrze wykańczali akcje ofensywne oraz świetnie bronili władnej bramki dzięki czemu pewnie odnieśli zwycięstwo.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Grę prowadzili goście, lecz gospodarze nie pozwolili im wyjść więcej niż jednobramkową przewagę, za każdym razem wyrównując stan meczu. Juniorom z Zawiercia udało się wyjść na prowadzenie przy stanie 12:11 i od tej pory to oni dyktowali warunki gry. Pierwsze wyższe prowadzenie nastąpiło przy wyniku 18:15, dzięki czemu gospodarze wyszli na 3 punktową przewagę.

Pierwsza połowa zakończyła się wysokim zwycięstwem gospodarzy 23:19.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry z pierwszej połowy. Gospodarze stopniowo podwyższali swoje prowadzenie i zdecydowanie zmierzali do końcowego sukcesu. W końcówce spotkania goście próbowali doprowadzić do wyrównania stanu meczu, jednak szczypiorniści z Zawiercia nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i ostatecznie Viret Zawiercie wygrał w całym spotkaniu 42:36.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Jastrząb