zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

KS Viret CMC Zawiercie – KSSPR Końskie: “Upragniona wygrana” [ZDJĘCIA]

W sobotę 20 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej w Zawierciu odbył się mecz Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie z Koneckim Stowarzyszeniem Sportowym Piłki Ręcznej Końskie.

Przeczytajcie relację z meczu ze strony internetowej klubu:

Każde trafienie w tym meczu było na wagę złota. Ostatecznie, po bardzo emocjonującym spotkaniu, to podopieczni trenera Mariusza Szczygła zgarnęli pełną pulę.

Kontra Sergiusza Zagały i trafienie Kacpra Cegłowskiego sprawiły, że po 10 minutach Viret CMC prowadził 3:1. Rywale odrobili straty, głównie za sprawą skutecznego z siódmego metra Przemysława Matyjasika, ale premierowa odsłona należała do gospodarzy.

Trzy razy trafił Cegłowski, bramki dorzucili Damian Kapral i S. Zagała. Do siatki trafił też… Filip Jarosz, który rzucił przez całe boisko do pustej bramki, gdy rywale grali w osłabieniu i wycofali swojego bramkarza.

Po zmianie stron Matyjasik wciąż nie mylił się z rzutów karnych, a gracze z Końskich skuteczniej bronili dostępu do własnej bramki. Efekt był taki, że Krzysztof Słonicki trafił na 15:15, a do końca meczu pozostało jeszcze ponad 15 minut.

Dwoili się i troili bramkarze Viretu CMC. Jarosz bronił bardzo dobrze przez całe spotkanie, a Marcin Teterycz zatrzymał w końcu siódemkę Matyjasika. Po drugiej stronie ciężar zdobywania bramek wziął na siebie S. Zagała, chociaż Daniel Szot również popisywał się udanymi interwencjami.

Końcówka meczu to już absolutny dreszczowiec. Obie drużyny gubiły piłkę, a gdy na tablicy mieliśmy remis, na indywidualną akcję zdecydował się Marcin Kurzawa, który jakimś cudem znalazł lukę, a piłka przekroczyła linią bramkową. Było to trafienie na wagę zwycięstwa.