zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Konferencja prasowa Aluron Virtu CMC Zawiercie przed meczem europejskiego pucharu z Hebarem Pazardżik [AUDIO + ZDJĘCIA]

W czwartek 5 grudnia w Dąbrowie Górniczej, nieopodal hali sportowej, w której rozegrany zostanie pierwszy mecz Aluronu Virtu CMC Zawiercie w europejskim pucharze CEV Volleyball Challenge Cup 2020, odbyła się konferencja prasowa. Mecze w ramach pucharu odbędą się poza Zawierciem, ponieważ zawierciańskie hale nie spełniają wymogów pucharów europejskich.

W konferencji uczestniczył prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie Kryspin Baran, trener klubu Mark Lebedew i dyrektor działu komunikacji Michał Kwietko-Bębnowski, a także trzej zawodnicy: kapitan Michal Masny, Nikolaj Penczew oraz Grzegorz Bociek.

Ja chciałbym zapytać a propos hali, bo jest okazja do tego, aby ewentualnie zastanowić się nad tym, czy nie przenieść meczów PlusLigi do Dąbrowy, z tego względu, ze względu na zainteresowanie. Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że hala w Zawierciu to jest twierdza, ale jednocześnie można byłoby się zastanowić, czy mieć 2,5 czy 3 tysiące ludzi, czy 1,2-1,5 tysiąca – pytał Włodzimierz Sowiński z Dziennika „Sport”.

Tak, ja myślę, że bardzo ciekawy wątek. Technicznie słusznie Pan to ocenia biorąc pod uwagę, iż to jest nasz trzeci sezon w PlusLidze i do tej pory z satysfakcją odnotowuję, że jesteśmy jedynym klubem w historii PlusLigi, który do tej pory wyprzedał wszystkie bilety na wszystkich swoich meczach, czyli komisarze już się nie zastanawiają, wiedzą, że w Zawierciu jest zawsze 100% frekwencji. To odbieramy pozytywnie, natomiast to jednocześnie potwierdza zapotrzebowanie. Dodam dwa kolejne argumenty: w Dąbrowie Górniczej po kilku dniach sprzedaży zostało nam, w chwili obecnej, chyba tylko 600 biletów do sprzedaży do hali, gdzie jest 2 900 miejsc, w związku z tym 80% zajętości tydzień przed wydarzeniem to nie jest naturalne. To pokazuje, że potrafimy te emocje również poza swoją miejscowością budować. Kolejne potwierdzenie to, w miastach, w których siatkówka istnieje od lat, jak w Rzeszowie, Bełchatowie, czy w Kędzierzynie-Koźlu te emocje nieco opadają, i tam często widać puste miejsca na hali. Natomiast na nasz niedzielny mecz w Bełchatowie od dwóch dni, z tego, co mi wiadomo, bilety są już wyprzedane, czyli jako klub, który w swojej własnej niewielkiej hali już trzeci sezon potrafi zapełniać i robić komplety, okazuje się, że jakością swojej gry, ale również emocjami, które zawsze towarzyszą naszym meczom potrafimy ściągać kibiców na obce hale, znacznie większe, więc to daje to myślenia. I pewnie ten model, czy SKRA praktykuje we współpracy z Łodzią, czy Kędzierzyn w ubiegłym sezonie testował rozgrywki w hali w Gliwicach. To trzeba brać pod uwagę, natomiast do tej pory, powiem szczerze, nie było tego założenia i zapewne też kibice odbierali by troszkę inaczej ten ruch, ale technicznie, organizacyjne, w przyszłości pewnie należy go brać pod uwagę. Analizując te fakty, które przed chwilą wymieniłem, czyli notoryczne zajęcie naszej hali, wręcz zabetonowanie i niedostępność biletów w dniu meczowym. To, że ściągamy na wydarzenia w innych miastach komplety kibiców, to skłania do myślenia, że może byłoby warto topowe mecze rozgrywać w większych obiektach, ale w chwili obecnej tego w planach krótkoterminowych nie ma – mówił Kryspin Baran.

A ja dodam do tego jeszcze, że można by wywrzeć presję na władze miasta, bo przechodzicie do Dąbrowy. Ja tak myślałem, że w jakiś sposób doprowadzicie do tego, żeby władze miasta będą myślały o tym, żeby stworzyć nieco lepsze warunki niż te, które są w tej chwili. Chodzi o pojemność oczywiście – dopytywał Włodzimierz Sowiński.

– Zapewne coś w tym jest, natomiast mogę wstępnie powiedzieć, że pierwsze – poza samą wolą, która ewidentnie od kilku lat była deklarowana, ale zabrakło determinacji do działań – w przyszłorocznym budżecie prezydent deklarował pierwsze środki na koncepcję budowy nowej hali, bądź wręcz projekt, w związku z tym jestem przekonany, że 2021 rok przyniesie pierwsze aktywne ruchy w tym kierunku, natomiast zapewne w najbliższych miesiącach dowiemy się jakiego charakteru one będą i kiedy można się spodziewać fizycznie odbioru projektu, ale z fazy chęci i deklarowania kierunku zdecydowanie w przyszłym roku miasto planuje ruszyć do działań takich już wykonawczych – odpowiedział prezes klubu.

Marcin Górski pytał trenera Marka Lebedewa o plan na mecz z Hebarem Pazardżik i o to, co kibice mogą zrobić, aby pomóc drużynie w meczu.

Nagranie: Marcin Górski
Posłuchajcie transmisji z konferencji:

Zdjęcie: Patrycja Bargieł / Aluron Virtu CMC Zawiercie

9 KOMENTARZY

 1. Jakoś widzimy konieczność budowy nowej Hali w Zawierciu.Widzimy też konieczność budowy wielu innych budynków użyteczności publicznej .

  • Owszem, ale szeroko pojętej i długofalowej użyteczności publicznej, a nie będących spełnieniem przelotnego kaprysu garstki osób.

 2. Ja mysle ze trzeba wreszcie sie pozbyc tego przybydku z Zawiercia. Mowienie ze zawsze jest komplet to bzdura!!!! Ale w koncu sie skonczyla sielanka bo zawodnicy zaczynaja rzadzic klubem grajac przeciw trenerowi. A sponsorzy placa pseudograjka ktorzy gdzies maja kibicow i Zawiercie. Pensje sa to sa.

 3. Ha ha ha ta mini grupka kibiców , śmiech na sali , budować to możecie ale za swoje jako prywatny klub i na strefie koło siebie ……. Już był taki co kosztem mieszkańców chciał poszerzyć hale !!!

  • Liczę na konkrety ze strony Pana Prezydenta co do hali bo hala na Blanowskiej czasem pęka w szwach…. To świadczy o dużym zainteresowaniu…
   Szkoda, że nie będę w Dąbrowie Górniczej bo pracuję
   w ten dzień ale myślę że kibice licznie przyjadą na mecz. I tak hala powstanie prędzej czy później….

   • @BLANOWSKA – co tak Panie radny T.. Ci kibice przeszkadzają ? Bo nie możesz sobie spokojnie przed klatkę wyjść i wódki się napić ze swoim kolegą który załatwił Ci prace ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.