Kolejna wygrana Aluronu Virtu Warty Zawiercie [RELACJA Z MECZU]

Na zakończenie roku 2017 i rundy w PlusLidze siatkarka drużyna z Zawiercia rozegrała we własnej hali w przeddzień Wigilii mecz z Dafi Społem Kielce.

Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał 3:1. Przeczytajcie relację z meczu ze strony klubu.

W pierwszej partii szybko kilka punktów przewagi wypracowali kielczanie. Rozpędzeni urwali się miejscowym na tyle, że Żółto-Zieloni seta musieli spisać na straty (15:25). Kolejne sety to już zupełnie inna historia. Soczysty atak Hugo de Leona, as serwisowy Davida Smitha, punkt Macieja Zajdera, as Grzegorza Pająka i było już 4:1! Goście nie składali broni i wyrównali (6:6). W dalszej fazie gry Dafi Społem znowu uciekło na parę oczek (13:17 po zabójczym ataku Tomislava Dokicia). Zdecydowana ofensywa de Leona po taśmie, dwa ataki Grzegorza Boćka, a później następne zagrania tych zawodników i po akcji Hugo z lewej strony to już Jurajscy Rycerze wygrywali 21:20. Bociek i Hugo bombardowali do samego końca, ten ostatni kiwką przesądził o wyszarpanej przez gospodarzy odsłonie (28:26). Hugo de Leon zaczął strzelanie także w kolejnym secie. I nie ustawał w swoich ofensywnych popisach. W grze punkt za punkt to ponownie m.in. on do spółki z Boćkiem pozwolili Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie odskoczyć na 20:16. Punkt blokiem ze środka Macieja Zajdera na 23:18 jasno zasygnalizował, że tej partii zawiercianie już nie oddadzą. Zwyciężyli pewnie 25:19. Niesieni dopingiem niesamowitych jak zwykle kibiców i będący na fali miejscowi po soczystym bloku Hugo de Leona prowadzili już 4:0. Maciej Zajder na 5:1, as Grzegorza Pająka, punkt de Leona i… znowu as „Spidera”! Zrobiło się aż 8:1! Jurajscy Rycerze poczynali sobie już swobodnie i krok po kroku dążyli do upragnionego celu. Rozgrywający Pająk atakował ze środka (15:9), a swoje oczko po dobrej obronie – gdy piłka trafiła w samą linię – zdobył… libero Taichiro Koga! Tablica wskazywała wówczas 17:11. As Boćka na 22:14 podsumował znakomitego seta Żółto-Zielonych (22:14). Jurajscy Rycerze dzielili i rządzili, triumfując 25:18, a w całym spotkaniu 3:1 – czytamy w sprawozdaniu z meczu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie zakończyła pierwszą rundę w PlusLidze na 10. miejscu.

Tekst: Damian Juszczyk, Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Dafi Społem Kielce 3:1 (15:25, 28:26, 25:19, 25:18)

Aluron Virtu Warta: Zajder 6, Bociek 25, Żuk 4, Smith 9, Pająk 5, de Leon 17, Koga 1 (libero) oraz Długosz 0, Kaczorowski 0, Patak 0, Popik 0, Swodczyk 0.

Dafi Społem: Stępień 2, Wachnik 10, Nalobin 9, Dokić 16, Łapszyński 13, Marozau 8, Czunkiewicz (libero) oraz Pawliński 2, Superlak 1, Adamski 0.