zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Jutro mecz Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Cerradem Czarni Radom [AUDIO]

W niedzielę 4 listopada o godzinie 14:45 drużyna Aluron Virtu Warty Zawiercie rozegra kolejny mecz w siatkarskiej Lidze Mistrzów Świata. Rywalem podopiecznych trenera Marka Lebedewa będzie wicelider tabeli Cerrad Czarni Radom. Spotkanie pokaże telewizja Polsat Sport.

Obie drużyny łączy podobny udany początek sezonu. Zespół z Radomia w czterech spotkaniach zgromadził na swoim koncie dziewięć punktów. Po przegranej w pierwszej kolejce z Jastrzębskim (0:3) na własnym parkiecie zespół Cerradu odniósł trzy kolejne zwycięstwa. Wyższość zespołu Roberta Prygla musieli uznać Indykpol (3:0), Cuprum (3:0) i ONICO (3:0). Jurajscy Rycerze swój ostatni mecz rozegrali w Bydgoszczy z tamtejszym Chemikiem. Po zwycięstwie chemików z PGE Skrą 3:2 wszyscy zastanawiali się nad siłą naszego rywala. Początek meczu pokazał jednak kto w tym spotkaniu będzie dyktował warunki. Jurajscy Rycerze pewnie pokonali zespół z Bydgoszczy 3:0. Dzięki czemu po tym meczu nasza drużyna awansowała na szóstą lokatę w Plus Ligowej tabeli z sześcioma punktami na swoim koncie. W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się czterokrotnie. W fazie zasadniczej pierwszy mecz rozegraliśmy w Zawierciu, gdzie po zaciętym meczu górą okazali się goście wyrywając 3:2. W drugim meczu także lepsi okazali się Czarni wygrywając 3:0. Po raz kolejny nasze drużyny spotkały się w meczu o dziewiąte mecze. W pierwszym meczu Aluron Virtu wygrał 3:1. Natomiast rewanż w Radomiu wygrał Cerrad i to złoty set miał zdecydować o dziewiątej lokacie w Plus Lidze sezonu 2017/2018. Złoty set wygrali Jurajscy Rycerze i to nasza drużyna triumfowała w tym dwumeczu – czytamy na stronie internetowej Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Przed Jurajskimi Rycerzami trzy kolejne spotkania we własnej hali. Po meczu z Cerradem nasza drużyna zmierzy się w środę 7.11 z GKS Katowice i 11.11 ze Stocznią Szczecin.

Posłuchajcie wypowiedzi siatkarzy Aluron Virtu Warty Zawiercie przed meczem z Cerrad Czarni Radom: