zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie: “Z Jastrzębia wracamy na tarczy” [AUDIO]

Aluron CMC Warta Zawiercie w niedzielę 21 marca rozegrał wyjazdowy mecz w ramach fazy play-off z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla drużyny z Jastrzębia-Zdroju (23:25, 21:25, 18:25).

Posłuchajcie ostatnich minut meczu komentowanego przez Marcina Górskiego:

_

Przeczytajcie relację z meczu ze strony internetowej klubu:

Nie udało się sprawić niespodzianki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off. Jastrzębski Węgiel wykorzystał atut własnej hali i pokonał Aluron CMC Wartę 3:0. Jurajscy Rycerze, by przedłużyć szanse na awans do półfinału, będą musieli wygrać w sobotę w Zawierciu.

Nasz zespół rozpoczął mecz w takim samym składzie, w jakim wyszedł 8 dni wcześniej na półfinał Pucharu Polski z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze prowadzenie, 2:1, objęliśmy po asie serwisowym Mateusza Malinowskiego, ale w kolejnych akcjach rywale nie dawali naszym siatkarzom dobić się do ich boiska i wypracowali sobie szybko trzypunktową przewagę. Szczelny podwójny blok na Tomaszu Fornalu pozwolił zmniejszyć straty do punktu, a wyblok Mateusza Malinowskiego na tym samym graczu i jego skuteczny atak na kontrze dały remis 9:9. Po chwili Malina dołożył punkt blokiem na mistrzu świata juniorów sprzed 4 lat i po raz drugi w tym meczu Aluron CMC prowadził. Wideoweryfikacja „na raty” odebrała nam punkt na 12:10 i od tego momentu gra przez kolejne akcje toczyła się punkt za punkt. Jastrzębski Węgiel wrócił na czoło po udanym ataku po rękach blokujących Mohameda Al Hachdadiego, a po chwili asa dołożył Jurij Gładyr i gospodarze prowadzili 17:15. Kontra Fornala dała jastrzębianom wynik 20:16, ale pomylił się ten, kto sądził w tym momencie, że jest po secie. Dwa bloki na Al Hachdadim, Malinowski przepychający Fornala oraz błąd tego drugiego w ataku i to Jurajscy Rycerze znowu byli na czele, a po chwili świetnie w ataku z drugiej piłki znalazł się Garrett Muagututia i przewaga urosła do 22:20! Końcowa faza seta przebiegała pod znakiem serii punktowych, bo potężne serwisy Yacine’a Louatiego, który zmienił Fornala, pomogły przeciwnikom wygrać trzy kolejne kontry i wywalczyć dwie piłki setowe. Pierwszą obronił Muagututia, przy drugiej w siatkę wpadł przy próbie bloku Flávio Gualberto i partia padła łupem Jastrzębskiego Węgla.

Więcej: https://aluroncmc.pl/z-jastrzebia-wracamy-na-tarczy/

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcia: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.