zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3. Posłuchajcie co po meczu powiedział Grzegorz Bociek [AUDIO]

W piątek 17 stycznia w hali w Olsztynie odbył się kolejny mecz PlusLigi. Tym razem Aluron Virtu CMC Zawiercie zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn. Jurajscy Rycerze wygrali to spotkanie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25).

Od początku obie drużyny postawiły na mocną zagrywkę i nie wstrzymywały ręki. Więcej szkody wyrządzali jednak gospodarze, a szczególnie Remigiusz Kapica, bo to przy jego serwisach olsztynianie odskoczyli na cztery punkty. Długo utrzymywali przewagę i gdy kibice w hali Urania powoli zaczynali już świętować wygraną partię, na zmianę zadaniową wszedł Mateusz Malinowski, a przy jego bombach zza 9 metra Jurajscy Rycerze zdobyli 6 punktów z rzędu! W ostatnich akcjach Indykpol AZS popisał się jednak kilkoma doskonałymi obronami i to pozwoliło olsztynianom odzyskać prowadzenie i przechylić szalę na swoją korzyść. Brak efektu tak ambitnej walki nie podłamał żółto-zielonych, którzy rozpoczęli drugiego seta od prowadzenia 4:1. Wtedy jednak Seyed pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych środkowych świata i dał prawdziwy pokaz gry blokiem. Mimo tak niekorzystnych okoliczności Rycerze nie złożyli broni i w połowie partii odzyskali prowadzenie. Znowu jednak w decydujących momentach gospodarze nie pozwalali, by piłka po atakach zawiercian spadała w ich boisko. Na szczęście w kluczowym momencie goście włączyli punktowy blok, lepiej wytrzymali wojnę nerwów i tym razem to oni wygrali do 23. Rytm początkowej fazy kolejnego seta wyznaczyły potężne bomby Grzegorza Boćka z pola serwisowego. Dzięki temu Jurajscy Rycerze szybko uzyskali wyraźną przewagę, którą mogli dość bezpiecznie kontrolować, w czym pomagały bardzo skuteczne ataki… Grzegorza Boćka. Trzecia partia była prawdziwym popisem atakującego Aluron Virtu CMC, który punkty zdobywał asami, blokami, mocnymi zbiciami, a nawet rzadko widzianymi w jego wykonaniu technicznymi kiwkami. Nawet gdy pod koniec gra zawiercian na moment się przytkała, to właśnie Bociuś przerwał chwilowy kryzys kolejnym skutecznym atakiem i został prawdziwym bohaterem wygranej do 21 partii! Rycerze wyraźnie złapali właściwy rytm i kontynuowali dobrą dyspozycję po pięciominutowej przerwie. Dodatkowo asy serwisowe dołożyli Michal Masný i Alex Ferreira, co pozwoliło szybko objąć prowadzenie 10:5. Zawiercianie już do końca nie pozwolili rywalom złapać kontaktu i wygrali do 21. MVP został zdobywca 26 punktów, Grzegorz Bociek – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Mecz był transmitowany na antenie internetowego Radia Zawiercie. Komentował go Marcin Górski. Posłuchajcie ostatnich minut transmisji oraz pomeczowego komentarza najlepszego zawodnika tego meczu, czyli Grzegorza Boćka:

Skład Aluronu Virtu CMC Zawiercie: Masný, Bociek, Ferreira, Penczew, Czarnowski, Gawryszewski, Koga (L) oraz Malinowski, Dosanjh, Andrzejewski (L), Waliński.

Statystyki z meczu.

Fot. Biuro Prasowe Aluron Virtu Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.