zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Firma Virtu ogłosiła rezygnację z bycia sponsorem tytularnym Aluron Virtu CMC Zawiercie. Przeczytajcie komentarz klubu

Firma Virtu, sponsor tytularny Klubu Siatkarskiego Aluron Virtu CMC Zawiercie, opublikowała w czwartek 7 maja około 17:00 na swoim Facebooku komunikat informujący o zakończeniu współpracy z klubem.

Oto cały komunikat firmy Virtu:

Jurajska Armio
Drodzy kibice

Przez sześć ostatnich lat wspólnie wspieraliśmy nasz Klub, razem przeżywając kolejne awanse sportowe i sukcesy zarówno ligowe, jak i pucharowe. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy zmusiły nas do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy z końcem bieżącego sezonu rozgrywkowego.

Decyzji tej nie podjęliśmy z łatwością, gdyż nawiązanie współpracy z Klubem w 2014 roku okazało się być wspaniałą przygodą i umożliwiło nam nawiązanie wyjątkowej relacji z siatkarską społecznością Zawiercia. Doskonale pamiętamy emocje związane z pierwszymi próbami awansu do PlusLigi, euforię po zwycięskim pojedynku barażowym z Częstochową, pierwsze sezony w PlusLidze, w których nasze wyniki przerastały oczekiwania i byliśmy nawet blisko finału tych rozgrywek, a wreszcie debiut w europejskich pucharach, w których wzięliśmy udział po niezapomnianych bojach w końcówce sezonu 2018/19. Napawało nas dumą obserwowanie, jak przy naszym udziale Klub dynamicznie się rozwijał i podbił serca kibiców nie tylko z regionu, ale również z całego kraju.

W obliczu wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniającą się sytuację gospodarczą i stawiając na piedestale społeczną odpowiedzialność za prowadzony biznes podejmujemy wszelkie, również trudne, decyzje, które pozwolą nam w tym okresie zabezpieczyć interesy naszych pracowników i całej firmy. Siatkówka jest w dalszym ciągu bliska naszemu sercu, zatem nie wykluczamy w przyszłości innych form wspierania Klubu, a zwłaszcza sportu młodzieżowego.

Żałujemy, że z uwagi na obecną sytuację nie jesteśmy w stanie zorganizować dla kibiców pożegnania na miarę dopingu, którym nas raczyliście przy każdym meczu w naszej Jurajskiej Twierdzy przez ostatnie lata. Wiemy doskonale, że w kibicach jest siła zaklęta, zatem mamy nadzieję, że gdy tylko skończy się epidemia będziemy mogli odwdzięczyć się Wam za te wszystkie lata naszego wspólnego dopingowania Klubu.

Naprzód Jurajscy Rycerze!

Grzegorz Cielecki
Prezes zarządu

Co na to klub Aluron Virtu CMC Zawiercie?

Firma Virtu Production sp. z o.o. jest Sponsorem tytularnym klubu Aluron Virtu CMC Zawiercie zgodnie z umową, która obowiązuje do dnia 30 czerwca 2020 roku. Zarząd Aluron Virtu CMC Zawiercie SA od grudnia 2019 roku posiada wiedzę o braku woli przedłużenia tej umowy ze strony firmy Virtu. Decyzja Sponsora o upublicznieniu tej informacji w dniu 7 maja 2020 roku nie wpływa na realizację zobowiązań umownych. Klub podsumuje współpracę dopiero po jej zakończeniu – informuje Michał Kwietko-Bębnowski, dyrektor działu komunikacji Aluron Virtu CMC Zawiercie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

25 KOMENTARZY

 1. I oto nastał początek końca. Żadna firma w Zawierciu nie wytrzyma presji finansowej plus ligi przez kilka sezonów. Teraz zacznie się odpływ czołowych zawodników a tym samym lot nurkowy w niższe ligi.

 2. Zaraz, czyli klub wiedział już w grudniu, że sponsor tytularny się wycofa? Czyli oświadczenie Virtu, że decyzja ma związek z pandemią to zwykła ściema, granie na emocjach kibiców, którzy w nadzwyczajnej sytuacji łatwiej wybaczą taką decyzję?

 3. I co nasi Jurajscy Rycerze wraz z kibicami będą teraz żreć? Profile aluminiowe czy sztaby stalowe i pręty zbrojeniowe?

 4. Widzę brak sensu i konsekwencji. W maju 2019 Virtu podpisało umowę o współpracy na 3 lata, a klub twierdzi, że umowa obowiązuje do końca sezonu. Na dodatek ta informacja, że Virtu informowało o zakończeniu współpracy w grudniu…

  • napewno u nas 2 razy lepiej niz w Bedzinie a niektorych komentarzy jak miedzy innymi pana Lukasza piszacego na innych pseudonimach to nie idzie czytac,po prostu debilizm

 5. W 2019 roku przedluzyli umowe o kolejne 3 lata. A dzis jednak wychodzi ze o rok. Klub robi nas wszystkich w trabe

 6. Wiadomo, że interes pracowników jest najważniejszy dla każdego pracodawcy. Skoro już w grudniu 2019 roku Virtu zauważyło kryzys w klubie i się w pewnym sensie wyłamuje to świadczy tylko jakie podejście ma sponsor i zaufanie do zawodników. Tyle w temacie…

 7. I co kibice, będzie nas stać na przeprosiny Szanownego Prezydenta Łukasza Konarskiego. Jak teraz wyglądamy. Powinniśmy przeprosić za bezpodstawne gwizdy, wyzwiska, wulgaryzmy i nieprzychylne komentarze. To naszemu Prezydentowi się należy !!!!! Ja miałam złą widzę na ten temat, dlatego teraz Pana Prezydenta przepraszam ……. może inni się do tego dołączą.

 8. co do rzekomych wpisów “z Będzina”, to przede wszystkim lokalni nieprzychylni klubowi czy mający jakiś problem z prezesem lub byli pracownicy. Prawie pod każdym artykułem związanym z zawierciańską siatkówką trollują.

  Ale… jeżeli się mylę i faktycznie ktoś z Będzina przeszukuje tutejsze “media” na bieżąco i dość szybko po pojawieniu się artykułu wpisuje swoje bzdety to ma spory problem.
  To jest osoba ciężko zaburzona, chora psychicznie, z obsesjami. To należy leczyć, pilnie.

   • Na szybko ci odpowiem, gdyż tutaj jest inny temat…. Otóż, chcę ci powiedzieć, że nie wiem o co ci chodzi ale sądząc po formie twojego wpisu nie przepadasz za ludźmi którzy zmienili Polskę na lepsze i oznajmiam ci złą wiadomość: wybory się odbędą mimo blokowania przez oPOzycje by ludzie nie mogli zagłosować…. Pan Prezes, Pionier i Mózg ciężko pracuje i ma Asy w rękawie by te wybory się odbyły i się odbędą. Prezydent już podpisał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym…..

  • dzieciatka , mówiłem dawno koniec sponsorowania , i kto teraz jest nad wami. PACYNKI… pana X, on wam nie pomoże …
   Koniec Siatki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dociera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. To całe Virtu to jakaś niepoważna firma, zrzucają winę na epidemię a o rezygnacji poinformowali klub w grudniu ,kiedy o skutkach epidemii nikt nie miał pojęcia. Czyżby mieli ludzi za głupców, którzy “łykną” wszystko?

 10. Będzie istniał, dlaczego miałby nie istnieć? PlusLigę utrzymali mimo koronawirusa. Wiadomo że po odejściu głównego sponsora bedzie trochę trudniej z uwagi na fakt finansowania i myślę że gdy jesteśmy w PlusLidze i była zmiana w zawodnikach jak i trenera nie ma podstaw do obaw. Natomiast na pewno Pan Prezes nie zamierza w tak drastyczny kierunek iść jakim jest zamknięcie klubu a tym bardziej że właśnie jak wspomniałem jesteśmy w PlusLidze. Takie twierdzenia mnie szczególnie rozbawiają i są poprostu nieprzemyślane xD

 11. oferta finansowa jest tutaj

    Więc jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami finansowymi jakiegokolwiek rodzaju,
  Pomagamy zarówno starszym, jak i młodym dzięki naszej ofercie finansowej z ustrukturyzowanymi i dopasowanymi strukturami, aby sprostać potrzebom naszych klientów. Skontaktuj się z nami przez e-mail: boggiegroup@gmail.com

 12. Ufam, że wycofanie VIRTU nie spowoduje zniknięcia NASZEJ DRUŻYNY z ZAWIERCIA:
  – mamy jeszcze innych sponsorów,
  – Siatkówka ma 60-letnią tradycję, którą zapoczątkowal prof. M.Bartolewski,
  – Klub ma bardzo dobry ZARZĄD, wielu markowych zawodników, wyjątkowych kibiców,
  – wg dziennikarzy sportowych bardzo dobrą organizację.
  Czy uda się powtórzyć ubiegly sezon? W każdym razie jest do czego dążyć.
  Trzymam kciuki!
  Życzę powodzenia.

 13. Are you in need of Urgent Loan Here no collateral required all problem regarding Loan is solve between a short period of time with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years what are you waiting for apply now and solve your problem or start a business with Loan paying of various bills You have come to the right place
  whatspp Number +918929490461
  Mr Abdullah Ibrahim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.