zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Dominik Depowski z Aluron CMC Warty Zawiercie dokończy sezon w grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Dominik Depowski przyjął ofertę wypożyczenia z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i wzmocni drużynę lidera PlusLigi do końca obecnych rozgrywek. Przyjmujący ma ważny kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie na sezon 2021/2022, dlatego klub wyraził zgodę, kierując się dobrem rozwoju zawodnika.

Jak informuje klub na swojej stronie internetowej, przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najważniejsza część sezonu, podczas której przed klubem stoją duże wyzwania związane z grą na trzech frontach (PlusLiga, Liga Mistrzów, TAURON Puchar Polski). Wobec problemów zdrowotnych wśród przyjmujących występujących nie tylko w pierwszej drużynie, ale również w ekipie ZAKSY Strzelce Opolskie, klub z Kędzierzyna-Koźla zwrócił się z ofertą wypożyczenia Dominika Depowskiego.

Mamy czterech zdrowych i gotowych do gry przyjmujących, dlatego trener Igor Kolaković wyraził zgodę na wypożyczenie, kierując się przede wszystkim dobrem siatkarza. Nasz szkoleniowiec i Nikola Grbić znają się od lat i bardzo szanują, dlatego mamy pewność, że taka możliwość wpłynie pozytywnie na rozwój Dominika. To też kolejny dowód na owocną współpracę obu klubów. W sezonie 2018/2019 w Zawierciu na wypożyczeniu grali Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno. Osiągnęliśmy z nimi w składzie historyczny wynik, awansując do półfinału PlusLigi i Pucharu Polski. Teraz nadarzyła się okazja do rewanżu i to my wesprzemy Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trudnej sytuacji kadrowej. Pozwoli to jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę – mówi Kryspin Baran, prezes Aluron CMC Warty Zawiercie.

Dominik Depowski trafił do naszego klubu przed obecnym sezonem z Jastrzębskiego Węgla. Wystąpił w 10 meczach i zdobył w nich 53 punkty.

Bardzo się cieszę, że dostałem taką szansę i że klub umożliwił mi skorzystanie z niej. Wierzę, że czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu pozwoli mi się rozwinąć i wrócić do Zawiercia jako jeszcze lepszy siatkarz – mówi Dominik Depowski.

Źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.