zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Sport

Darmowe zajęcia piłki ręcznej dla dzieci z Zawiercia, Łaz i Ogrodzieńca

Fabryka Handballu zaprasza w lipcu i sierpniu na darmowe wakacyjne zajęcia piłki ręcznej dla uczniów szkół podstawowych. Będą się one odbywały w Łazach, Ogrodzieńcu i Zawierciu.

Fabryka Handballu to przede wszystkim miejsce, gdzie dzieci – już po lekcjach – mogą doskonalić swoje umiejętności sportowe w miłej atmosferze. Uczymy młodych zawodników piłki ręcznej, a przy tym podkreślamy, że na tym etapie wynik nie jest priorytetem. Naszym nadrzędnym celem jest zwracanie uwagi na kształtowanie koordynacji ruchowej już od najmłodszych lat. Jesteśmy częścią systemu szkolenia piłki ręcznej w Zawierciu, który obecnie jest rozbudowywany zarówno strukturalnie, jak i organizacyjnie. Dla nas ważne jest to, by każdy zawodnik podnosił swoje indywidualne umiejętności. Tak, by za kilka lub kilkanaście lat mógł trafić do zawierciańskiego zespołu ligowego. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli zobaczyć efekty naszej pracy. Wpisuje się to w obecną filozofię rozwoju Viretu CMC Zawiercie, a więc klubu, który jest zbudowany przede wszystkim z własnych, dobrze wyszkolonych wychowanków – mówi Igor Zagała, współzałożyciel Fabryki Handballu i zawodnik drużyny seniorów Viretu CMC Zawiercie.

Oto informacje o zajęciach:

– Łazy: treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w każdą środę i piątek lipca i sierpnia, w godzinach 10:00 – 11.15 (w Hali Sportowej w Łazach, ul. Kościuszki 46, obok Parku Wodnego Jura)

– Ogrodzieniec: zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy poniedziałek lipca i sierpnia, w godzinach 10.45 – 12:00 (w Hali Sportowej w Ogrodzieńcu – Cementowni, oś. Orzeszkowej 13).

– Zawiercie: w każdy wtorek i czwartek lipca i sierpnia, w hali przy ul. Blanowskiej 40, w godzinach 11.15 – 12.30.

Treningi są dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu (Powiat Zawierciański).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.