zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie: Komplet punktów po twardej walce [AUDIO]

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał na wyjeździe BKS Visłę Bydgoszcz 3:1 w rozegranym awansem meczu 13. kolejki PlusLigi.

Mark Lebedew postanowił dać szansę debiutu trzem siatkarzom. Arash Dosanjh i Wojciech Ferens po raz pierwszy wyszli na boisko w wyjściowym składzie, a Patryk Czarnowski w ogóle w barwach Jurajskich Rycerzy. Gospodarze weszli w mecz z bardzo dużą ambicją i od razu pokazali, że daleka pozycja zajmowana w tabeli nie oznacza, że cokolwiek w tym starciu przyjdzie siatkarzom Aluron Virtu CMC łatwo. W pewnym momencie przewaga Visły sięgała już czterech punktów, ale pogoń przy zagrywce Wojciecha Ferensa i dwa skuteczne ataki Patryka Czarnowskiego, pierwsze w żółto-zielonych barwach, pozwoliły gościom objąć prowadzenie. Wtedy jednak potężne zagrywki odpalił Tonček Štern, a w emocjonującej i pełnej długich wymian końcówce ostatnie słowo należało do bydgoszczan. Nie mniej emocji było od samego początku drugiej partii. Lepiej zaczęli ją gracze Visły, ale ponownie świetną dyspozycję w polu serwisowym pokazał Feru. Jego dwa asy przedzielone bardzo mocną zagrywką, po której blokiem popisał się Arash Dosanjh, pozwoliły objąć prowadzenie. Gospodarze nie zamierzali składać broni i za każdym razem, gdy tylko Jurajscy Rycerze odskakiwali na 2-3 punkty, niemal natychmiast wyrównywali. Po zdobyciu 25 punktu przez gości nie mieli już takiej szansy, więc w meczu mieliśmy remis. Od początku trzeciej partii Pieter Verhees zastąpił w składzie Patryka Czarnowskiego. To właśnie seria zagrywek Belga dała zawiercianom trzypunktową przewagę. Świetnie za linią 9 metra spisywał się też nadal Wojtek Ferens. Odrzuceni od siatki rywale nie radzili sobie z wysokim i świetnie ustawionym zawierciańskim blokiem. Właśnie efektowna czapa Arasha zakończyła seta. Czwarta partia przez długi czas była bardzo wyrównana, ale fantastyczna postawa Jurajskich Rycerzy w obronie pozwoliła w drugiej fazie powoli zacząć budować przewagę, której nie oddali już do końca. Spotkanie zakończyła autowa zagrywka Jakuba Peszki. Najlepszym graczem meczu został wybrany Mateusz Malinowski – czytamy w relacji meczu na stronie internetowej klubu.

Wynik meczu BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie to 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 22:25).

Skład: Waliński, Kania, Malinowski, Ferens, Czarnowski, Dosanjh, Koga (L) oraz Masný, Verhees

MVP: Mateusz Malinowski

Posłuchajcie komentarzy po meczu zebranych przez Marcina Górskiego:

A oto ostatnie minuty meczu, który transmitowaliśmy “na żywo” w Radiu Zawiercie:

Statystyki

Informacje / zdjęcie: Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

1 KOMENTARZ

  1. Super radio Zawiercie !!!,jadąc pociągiem relacji Gliwice -Częstochowa udostępniłem relacje z meczu współpaseżerom i kibicowaliśmy Zawierciu bardzo głośno .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.