Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Bardzo dobry mecz Viretu na wyjeździe

Viret CMC nie dał szans Glorii Katowice w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej. Podopieczni Krzysztofa Adamuszka prowadzili od samego początku.

Goście rozpoczęli ze sporym animuszem, a wynik spotkania otworzył Łukasz Szlinger. W 5 minucie prowadzili już 4-1. Po chwili przewaga została jednak roztrwoniona i w kolejnych minutach wynik oscylował wokół różnicy 1-2 bramek na korzyść Viretu CMC. Warto dodać, że jedno z trafień dla gospodarzy było autorstwa wychowanka Viretu CMC Marka Zygmańskiego. Udany debiut w bramce “zielono-żółto-czarnych” zanotował jeden z zimowych nabytków – Kamil Buchcic, który popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. W 20 minucie dzięki skutecznej egzekucji “siódemki” przez Dawida Mięsopusta było 10-7. Wtedy znów zdarzył się chwilowy przestój w poczynaniach lidera, z którego skorzystali gospodarze i zbliżyli się na jedno trafienie (12-11). Końcówka należała jednak do Viretu CMC. W ostatnich 5 minutach tej części gry rzucili oni 5 bramek, przy tylko jednym trafieniu Glorii (17-12).

Trener Krzysztof Adamuszek dość mocno zmotywował swój zespół w szatni, gdyż po przerwie zawodnicy z Zawiercia prezentowali się o klasę lepiej. Viret CMC rzucił siedem bramek z rzędu, zaś gospodarze trafili dopiero po 9 minutach gry (39′ 24-12). Spora w tym zasługa defensywy, z którą kompletnie nie potrafili poradzić sobie gracze Glorii. W ofensywie brylował w tym czasie Łukasz Szlinger (5 bramek po przerwie). Szkoleniowiec gości zaczął rotować składem oraz sprawdzać różne zagrywki taktyczne. Na parkiecie zameldowali się młodzieżowcy – Marcin Kurzawa, Adrian Danysz i Daniel Pawlik. Ten ostatni zaliczył nawet trafienie, wykończając kontratak. Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Krzysztof Kurełek. Viret CMC cały czas utrzymywał 10-11 bramkową przewagę. Taką też różnicą zakończyły się niedzielne zawody (33-23).

Gloria Katowice – KS Viret CMC Zawiercie 23-33 (12-17)
KS Viret CMC: Buchcic, Pietruszka – Mięsopust 4, Salamon 2, Cieniek 5, Szymański 3, Maj, Kurełek 7, Szlinger 7, Kurzawa, Pawlik 1, Makaruk 3, S. Danysz 1, A. Danysz.
Kary: 12 minut