zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

ASPR Zawadzkie – Viret CMC Zawiercie 30:32 (14:18)

W sobotę 9 listopada Klub Sportowy Viret CMC Zawiercie rozegrał na wyjeździe mecz z Autonomiczną Sekcją Piłki Ręcznej Zawadzkie.

W hitowym spotkaniu II ligi wicelider Viret CMC Zawiercie pokonał na wyjeździe 32:30 trzecią drużynę rozgrywek – ASPR Zawadzkie. Aż 14 bramek rzucił Damian Kapral. Spotkanie lepiej rozpoczęli zawiercianie, którzy wypracowali sobie przewagę. Po rzutach karnych wykorzystanych przez Damiana Kaprala w 13. minucie podopieczni Mariusza Szczygła prowadzili 9:6, a po kolejnych akcjach już 15:10. Gospodarze mieli jednak w swoich szeregach Łukasza Całujka (9 trafień w całym spotkaniu) i cały czas walczyli o to, by dystans między drużynami nie był zbyt duży. Po zmianie stron nie brakowało emocji. Po trafieniu Całujka był nawet remis (24:24 w 43. minucie), ale to nic w porównaniu z sytuacją z 59. minuty, gdy wyrównał Adam Wacławczyk (30:30). Końcówka należała jednak do zawiercian. Przy rzutach karnych ręka nie zadrżała Kapralowi, a gdy rywale mieli „siódemkę”, to interweniował świetnie broniący przez cały mecz Filip Jarosz – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Wynik meczu ASPR Zawadzkie – Viret CMC Zawiercie to 30:32 (14:18).

Viret CMC: Jarosz 1, Aronik – Kapral 14, Makaruk 4, S. Zagała 4, I. Zagała 3, Wójcik 2, Niedźwiedzki 2, Czapla 1, Kurzawa 1, Merta, Cegłowski, Szeląg, Matysek, Pawlik, Bomba. Trener: Mariusz Szczygieł.

Informacje / zdjęcia: KS Viret CMC Zawiercie