zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn

Dziś w hali OSiR-u przy ul. Blanowskiej w Zawierciu odbył się kolejny mecz Aluronu Virtu Warty Zawiercie, tym razem z Indykpolem AZS Olsztyn.

Jurajscy Rycerze wygrali to spotkanie 3:0 (25:15, 25:21, 25:22), MVP meczu został Mateusz Malinowski.

Następny mecz – i zarazem ostatni w rundzie zasadniczej – Aluronu Virtu Warty Zawiercie odbędzie się w sobotę 23 marca, początek o godzinie 14:45, drużyna z Zawiercia spotka się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Transmisji radiowej z tego meczu będzie można posłuchać w Radiu Zawiercie.

Jak poinformował portal Wirtualna Polska, uczestnikami fazy play-off PlusLigi w sezonie 2018/2019 będzie następujące 6 drużyn: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (zapewniony bezpośredni awans do półfinału), ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom, PGE Skra Bełchatów oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Na czym polega play-off?

W fazie play-off o tytuł mistrza Polski grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 6. Rywalizacja będzie rozgrywana w/g następujących zasad: drużyny, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły miejsca 1-2 grają od razu w 1/2 finału fazy play-off, natomiast drużyny z miejsc 3-6 i 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsce w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli rundy zasadniczej – czytamy w opisie na stronie PlusLigi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.