zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu Warta Zawiercie liderem I ligi

Aluron Virtu Warta Zawiercie przy pełnych trybunach na hali OSIR II w Zawierciu rozegrał swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej I ligi w sezonie 2016/2017.

Rywalem Aluron Virtu był Exact Systems Norwid Częstochowa. Zawiercianie na koniec rundy wygrali 3:1 i zgarnęli komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. MVP spotkania został atakujący Aluron Virtu, Łukasz Kaczorowski.

Aluron Virtu rozpoczął sobotni mecz w składzie Macionczyk, Długosz, Żuk, Warda, Swodczyk, Kaczorowski oraz Ogórek (libero). Pierwsze oczko należało do gości z Częstochowy, którzy skutecznie zakończyli akcję na prawym skrzydle. Początek spotkania zdecydowanie należał do Aluron Virtu. Po skutecznych zagrywkach prowadziliśmy 8:4. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się przez cały pierwszy set. Aluron Virtu kontrolował to, co się działo na parkiecie. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Aluron Virtu 25:21.

Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia Exact Systems. Prowadzili oni 8:5, ale kolejne trzy piłki należały do gospodarzy. Drużyna Radosława Panasa walczyła dalej i to ona powiększała w drugiej partii prowadzenie. Trener Kwapisiewicz starał się za pomoc zmian na boisku doprowadzić do wyrównania rywalizacji. Niestety druga partia należała do częstochowian, którzy wygrali ją do 20 i w całym meczu mieliśmy remis 1:1.

Partia numer trzy i cztery miały bardzo podobny charakter. W Aluron Virtu na przyjęciu pojawił się Kamil Gutkowski za Kamila Długosza, a na środku Bartosz Dzierżanowski za Sebastiana Wardę. Trzeci oraz czwarty set zakończyły się wynikami 25:15 i w całym meczu Aluron Virtu pokonał Exact Systems 3:1. MVP spotkania został wybrany atakujący Aluron Virtu, Łukasz Kaczorowski.

Zakończyliśmy zmagania w fazie zasadniczej I ligi na pierwszym miejscu. Zgromadziliśmy 48 punktów, a będący za naszymi plecami MKS Ślepsk Suwałki wygrał dzisiaj w Sanoku z TSV 3:2. Za tydzień Aluron Virtu pauzuje, a MKS Ślepsk zagra w derbach Podlasia z SKS Hajnówka. Faza play-off rozpocznie się dla nas 4 marca na wyjeździe. 11 marca o godzinie 18:00 zagramy we własnej hali. Z kim? Odpowiedź w przyszły weekend.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:21,20:25,25:15,25:15)
MVP: Łukasz Kaczorowski