zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu walczy o miejsce w pierwszej szóstce w PlusLidze

W niedzielę 17 marca o godzinie 14:45 zespół Aluron Virtu Warty Zawiercie może zapewnić sobie historyczny udział w fazie play-off. Miejsce w pierwszej szóstce pozwoli powalczyć Jurajskim Rycerzom o medale. Dwa punkty w ostatnich dwóch meczach, albo potknięcie rywali może dać nam gwarancję gry o najwyższe cele w tym sezonie. Nasza drużyna ma pięć punktów przewagi nad siódmym GKS-em Katowice i tyle samo nad ósmą Asseco Resovią Rzeszów. 

Dla naszego najbliższego rywala będzie to ostatni mecz fazy zasadniczej. Po rozegraniu dwudziestu trzech meczów podopieczni Michała Gogola zajmują w tabeli dziewiątą lokatę z dorobkiem 30 punktów. W ostatnich trzech spotkaniach Indyki pokonały najpierw u siebie Asseco Resovię 3:0, następnie wygrały w Lubinie z Cuprum 1:3, a w ostatnim spotkaniu we własnej hali musieli uznać wyższość ONICO Warszawa.

Jurajscy Rycerze po ostatnich dwóch porażkach z PGE Skrą 3:2 w Bełchatowie oraz 1:3 z ZAKSĄ w Zawierciu pojechali do Gdańska, gdzie w przekonywujący sposób pokonali Trefl 1:3. Dzięki tej wygranej podopieczni Marka Lebedewa praktycznie zapewnili sobie udział w walce o najwyższe cele w tym sezonie. Zawiercianie z dorobkiem 37 punktów zajmują szóstą lokatę ze stratą tylko dwóch oczek do czwartego Cerradu Czarnych Radom, oraz punktu do PGE Skry (ma rozegrane jedno spotkanie więcej).

W pierwszym meczu tych drużyn w obecnym sezonie rozegranym w Olsztynie lepsi okazali się siatkarze Aluron Virtu, którzy po zaciętym i pełnym zwrotów akcji meczu pokonali Indykpol AZS 2:3.

Źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie / Arkadiusz Modliński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.