zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów: 3:1. Posłuchajcie co po meczu powiedział trener Jurajskich Rycerzy [AUDIO + ZDJĘCIA]

W niedzielę 1 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu odbył się mecz Aluron Virtu CMC Zawiercie – PGE Skra Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14).

Posłuchajcie co po meczu powiedział trener Aluron Virtu CMC Zawiercie Dominik Kwapisiewicz:

Dwa asy Mateusza Malinowskiego rozpoczęły mecz i od razu dały gospodarzom minimalną przewagę, a Jurajscy Rycerze grali niezwykle skutecznie w ataku. Dzięki temu dwa punkty różnicy utrzymywały się aż do stanu 23:21, a wtedy Malina… dołożył kolejne dwa asy i zakończył nimi seta! Druga partia zaczęła się od równej gry, ale przy stanie 7:7 seria punktów PGE Skry pozwoliła rywalom uciec. Bełchatowianie zaczęli sprawiać ogromne problemy przyjmującym Aluron Virtu CMC i stopniowo powiększali przewagę, która wynosiła już nawet 7 punktów. Przy setbolach dla gości w pole serwisowe poszedł Malinowski i znowu prezentował się kapitalnie, ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki do 20:25. Po pięciominutowej przerwie Rycerze utrzymali dobry rytm gry złapany pod koniec poprzedniej partii. Gra przez długi czas toczyła się punkt za punkt, ale w połowie seta gospodarze zaczęli odjeżdżać dzięki kapitalnej postawie w obronie i znowu znakomitej skuteczności w ataku. Ostatni punkt zdobył Patryk Czarnowski, wykorzystując kontrę po kolejnej świetnej zagrywce Maliny. Czwarty set to już popis żółto-zielonych. Jurajscy Rycerze rozpoczęli go od prowadzenia 3:0 i nie oddali już do samego końca. Kilkukrotnie zdobywali punkty seriami, a ostatnią akcją meczu był autowy atak Milada Ebadipoura. MVP został wybrany grający na antybiotyku Marcin Waliński, który skończył 16 z 23 ataków! – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Zdjęcia, nagranie: Paweł Kmiecik

7 KOMENTARZY

  1. dziwne , przegrywamy z druzynami które walczą o ósemkę a z tymi które mąja juz awans zapewniony do ósemki wygrywamy ??

  2. a teraz śmieszki wieszczące spadek do pierwszej ligi nic nie mają do powiedzenia?
    ten mecz to gest Kozakiewicza dla nich.

  3. Dobrze, że był nasz Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, bo drużyna czuła jego wsparcie i od razu inna gra. Tak się dzieje z wszystkimi sprawami przy jego obecności. Brawa dla drużyny.

  4. Ooooooo i nawet kilka osób z administracji Nie dla kopalni sie pojawiło i co dla niektórych Vipów ( zdjec. 2x ) brakło miejsca za przyciemniana szybką na drinka

  5. Jakie słodko jak Peroś “zawsze drugi” z Myszką “wyznawcą Krispa” w łapki sobie klepią… (Łapki troszkę brudne od anonimów)….
    A wódz patrzy na to z góry z uśmiechem ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.