zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom: “Udany rewanż radomian”

W niedzielę 1 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu odbył się mecz Aluronu Virtu CMC Zawiercie z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25).

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali Aluron Virtu CMC 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. Tym samym Wojskowi zrewanżowali się Jurajskim Rycerzom za przegrane ćwierćfinały fazy play-off w poprzednim sezonie. Choć mecz rozpoczął się od asa Marcina Walińskiego, to goście szybko odskoczyli na kilka punktów i przez długi czas wydawało się, że to ustawi przebieg partii. Jurajscy Rycerze nie złożyli jednak broni i od stanu 16:20 zdobyli 4 punkty z rzędu! Po chwili punktową zagrywką popisał się jednak Karol Butryn i tym razem Cerrad Enea Czarni dowieźli tak wypracowaną dwupunktową przewagę do końca. Druga partia przebiegała podobnie do pierwszej z tą różnicą, że tym razem radomianie nieco później odjechali na trzy punkty. Aluron Virtu CMC nie mógł wstrzelić się zagrywką i miał przez to problemy z odrobieniem strat. Ostatecznie goście wygrali wysoko do 19. Trzeciego seta gospodarze rozpoczęli z Bartkiem Gawryszewskim w wyjściowym składzie. To właśnie jego trudne zagrywki i świetny blok Mateusza Malinowskiego pozwoliły po wyrównanym początku objąć dwupunktowe prowadzenie. Jurajscy Rycerze w końcu zaczęli częściej podbijać ataki rywali i wygrywać przedłużone akcje. As kapitalnie grającego Karola Butryna pozwolił przeciwnikom zbliżyć się na punkt, ale po chwili błąd popełnił wprowadzony zadaniowo Michał Filip, dzięki czemu żółto-zieloni znowu odskoczyli i ostatecznie zwyciężyli 25:21. Gospodarze w pierwszych akcjach kolejnej partii szli za ciosem, ale seria punktowa Cerrad Enea Czarnych przy zagrywce Karola Butryna pozwoliła im objąć prowadzenie 7:4. Kolejny punkt przewagi uzyskali dzięki kontrowersyjnej decyzji arbitra, który odgwizdał Marcinowi Walińskiemu podwójne odbicie. Świetnie grający goście nie dali już sobie wyrwać kontroli nad meczem. MVP został Karol Butryn – czytamy w relacji na stronie internetowej klubu.

Aluron Virtu CMC Zawiercie znajduje się na 5. miejscu (18 punktów) w tabeli PlusLigi z 10 rozegranymi meczami w tym sezonie, szósty w tabeli Indykpol AZS Olsztyn – 8 (16 punktów), a ósmy w tabeli Trefl Gdańsk – 8 (13 punktów).

Oto dzisiejszy skład zespołu Jurajskich Rycerzy: Masný, Malinowski, Ferreira, Waliński, Kania, Verhees, Andrzejewski (L), Koga (L) oraz Ferens, Dosanjh, Gawryszewski.

Statystyki

Informacje / zdjęcia: Biuro Prasowe Aluron Virtu CMC Zawiercie

4 KOMENTARZE

 1. taka uwaga do klubu kibica. Krytykujecie zachowanie kibiców z Radomia, różne zarzuty i m.in. że prowokują. No cóż czas przejrzeć swoje szeregi, bo pan stojący na górze na brzegu wysuniętym w stronę sektora, w którym byli goście chamsko prowokował i pokazywał niedopuszczalne gesty. Więc albo niech się ogarnie albo go usuńcie.
  Ani jedna osoba nie powinna takich rzeczy robić! po prostu nie patrzeć w tamtą stronę i nic nie pokazywać. Chcecie uchodzić za tych bardziej kulturalnych to niech się co niektórzy powściągną. Nie prowokować i nie reagować na zaczepki.
  Rozumiem, że są emocje na meczach, ale naprawdę takie kibolstwo nie przystaje, będziecie się z innymi przerzucać, kto był bardziej chamski kto kogo jak prowokował.
  A kiedyś komuś naprawdę może stać się krzywda i będzie skandal. I po co to komu?

  • Jeśli ci nie odpowiada atmosfera u nas to zawsze możesz sobie pójść na mecze innych drużyn…. Nikt cię nie trzyma na siłę…. Nasi kibice są naprawdę kulturalni na wysokim poziomie i również godnie prezentują miasto ale też potrafią być za swoimi i reagować pozytywnie na różne zachowania innych kibiców….. Jest czasem nerwowo to fakt ale nikt nie ma zamiaru kogoś bić czy coś w stylu jeśli ci o to chodzi….. weź nie siej paniki i paranoi…..

 2. Tak? A co siatkarz pokazał? Dostał żółtą kartkę, więc reakcja normalna….. A tamci kibice z Radomia co robili? Hmmm? Zresztą, nie rób z igły widły bo u nas to naprawdę jest spokojnie w porównaniu do piłki nożnej…. A takie sytuacje to skrajny procent i widać że szukasz dziury w całym….

 3. Tak? To w takim razie oskarż całą halę jak gwizda co set albo gwizdy naw Pana Prezydenta…… Weź się schowaj i nie chodź na mecze bo kibicujesz nie swoim…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.