zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron Virtu będzie szukał utalentowanej młodzieży w powiecie. W starostwie podpisano umowę [ZDJĘCIA]

W Starostwie Powiatowym w Zawierciu oficjalnie zainaugurowano Akademię Siatkówki Aluron Virtu.

W konferencji prasowej wziął udział Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona, burmistrzowie Pilicy (Artur Janosik) i Poręby (Ryszard Spyra), sekretarz Gminy Szczekociny Artur Gąsior, a także prezes Aluronu Kryspin Baran, trener drużyny Dominik Kwapisiewicz, koordynator ds. szkolenia grup młodzieżowych Jacek Sitarek i przedstawiciele szkół (wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie – Arkadiusz Pompka, dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy Leszek Sobota i dyrektor SP nr 1 w Szczekocinach Elżbieta Drej).

Pragniemy wychować własnego zawodnika w oparciu o własny system szkolenia – mówił Jacek Sitarek.

Podczas konferencji podpisano porozumienie pomiędzy samorządowcami, przedstawicielami szkół i władzami klubu. W ramach utworzonej Akademii Siatkówki Aluron Virtu w szkołach w Pilicy, Porębie i Szczekocinach prowadzone będą dodatkowe lekcje wychowania fizycznego poświęcone piłce siatkowej. Najlepsi uczniowie będą mieli okazję zagrać w młodzieżowych sekcjach Aluron Virtu.

W ramach Akademii Siatkówki Aluron Virtu drużyna siatkarska z Zawiercia zapewni stroje i sprzęt dla szkół, koszt trenerów poniosą lokalne samorządy i szkoły.

W niedzielę 19 marca w Porębie odbędzie się pierwszy z zaplanowanych turniejów Akademii Siatkówki Aluron Virtu. Wezmą w nim udział dzieci z klas IV-VI. Początek na hali w Porębie o godzinie 11:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.