zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice: “3:0 po raz drugi” [ZDJĘCIA]

Jurajscy Rycerze drugie spotkanie z rzędu wygrali mecz wynikiem 3:0 (25:21, 25:16, 25:23). We wtorek 29 września Aluron CMC Warta Zawiercie spotkał się na swoim boisku z GKS-em Katowice.

Goście weszli w mecz z dużym animuszem i błyskawicznie objęli prowadzenie 3:1, ale Jurajscy Rycerze momentalnie złapali rytm gry, odrobili straty i zaczęli uciekać rywalom. Wypracowane przy stanie 12:9 trzy punkty pozwoliły kontrolować przebieg seta, zwłaszcza że nasi siatkarze znowu świetnie radzili sobie w ataku, częstowani dopieszczonymi piłkami przez Maxiego Cavannę. Seta skutecznym kontratakiem zakończył Piotr Orczyk. Już w drugiej akcji kolejnej partii zawiercianie pokazali, że nie zamierzają spuszczać z tonu. Po długiej wymianie kapitalnym plasem po skosie popisał się Mateusz Malinowski, dając już na starcie dwupunktowe prowadzenie. To była przygrywka przed prawdziwym koncertem gry, który czekał kibiców Aluron CMC Warty. Kapitalne zawody rozgrywał każdy z graczy przebywających na boisku, co pozwoliło odjechać nawet na 11 punktów. Goście obronili wprawdzie dwie pierwsze piłki setowe, ale przy trzeciej byli już bezradni. GKS nie zamierzał się poddać i na kolejną partię wyszedł z niezmienną wolą walki, ale poziom prezentowany tego dnia przez Jurajskich Rycerzy był dla rywali po prostu nieosiągalny. Gdy po zagrywce Garretta Muagututii piłka wróciła na naszą stronę, a kontrę ze stoickim spokojem skończył Malina, zrobiło się 7:3. Katowiczanie walczyli niezwykle ambitnie w obronie, trzymając się dzięki temu na dystans 2-3 punktów, a po minimalnym aucie Orki zbliżyli się nawet na 15:16. Po chwili po bloku Flávio przewaga znowu wzrosła do 3 oczek, ale świetna gra gości w defensywie i skuteczne kontry pozwoliły im wyrównać na 22:22. Końcówka należała jednak do Rycerzy, którzy zdobyli punkt przy własnej zagrywce, a przy stanie 24:23 drugiego meczbola wykorzystał fantastycznie grający Orczyk. MVP po raz drugi z rzędu trafiło do Maxiego Cavanny – czytamy w relacji z meczu na stronie internetowej klubu.

Skład Jurajskich Rycerzy: Cavanna, Malinowski, Orczyk, Muagututia, Flávio, Czarnowski, Żurek (L) oraz Niemiec, Bociek. MVP został Maximiliano Cavanna.

Statystyki

Źródło: Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.