zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Sport

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki: “Aluron CMC ósmą drużyną PlusLigi”

W czwartek 8 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej w Zawierciu odbył się mecz Aluronu CMC Warta Zawiercie ze Ślepskiem Malow Suwałki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:23). Złoty Set: 10:15.

Przeczytajcie relację z meczu ze strony internetowej klubu:

W mecz nieco lepiej weszli goście, którzy szybko uzyskali dwupunktową przewagę. Mieli nawet szansę powiększyć ją o kolejny punkt, ale skutecznym blokiem na Marcinie Walińskim popisał się Patryk Niemiec. Po chwili dołożył drugą czapę na Cezarym Sapińskim i na tablicy wyników był remis 7:7. Wyrównana gra trwała do stanu 12:12, ale wtedy na zagrywkę poszedł Joshua Tuaniga i zaczął sprawiać jurajskiej linii przyjęcia duże problemy. Przełożyło się to następnie na niemożność skończenia ataku, w efekcie przy wyniku 12:16 Igor Kolaković musiał poprosić o pierwszą przerwę na żądanie. Przyniosło to skutek, bo po niej amerykański rozgrywający pomylił się, to samo zrobił w kolejnym obejściu Waliński, w przeciwieństwie do Niemca, co pozwoliło Rycerzom wyprowadzić kontrę, a sprytna roladka Mateusza Malinowskiego w środek boiska zmniejszyła dystans do stanu 15:17. Po autowym ataku z szóstej strefy Walińskiego zrobiło się już tylko 17:18, a Aluron CMC miał nawet piłkę w górze na remis. Nie wykorzystał jej, zamiast tego asa zaserwował wprowadzony zadaniowo Patryk Szwaradzki, w aut zaatakował Malina i straty urosły do 18:22. Dwa skuteczne ataki Garretta Muagututii z rzędu zmniejszyły dystans o połowę, ale po bloku na Pawle Halabie atakującym z pajpa z piłki sytuacyjnej Ślepsk Malow odbudował czteropunktową przewagę. Żółto-zieloni obronili dwie pierwsze piłki setowe, ale przy ataku Kévina Klinkenberga byli już bezradni.