zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Kultura i rozrywka Powiat

Zawiercianie swingowym krokiem powitali lato [WIDEO+ZDJĘCIA]

Wczoraj przy Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu po raz czwarty odbyło się Swingowe Rozpoczęcie Lata z Let’s Rock Zawiercie.

Reklama

Impreza miała miejsce w namiocie rozstawionym przy MOK-u. Organizatorami imprezy byli Urząd Miejski w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury  „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu oraz klub Let’s Rock Zawiercie działający w MOK „Centrum”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 W czasie potańcówki odbył się koncert Zespółu Five O’Clock Orchestra z Częstochowy, przeprowadzono również darmową lekcję tańca Lindy Hop i pokazy taneczne.

Let’s Rock Zawiercie jest to szkoła tańca, która prowadzi zajęcia nauki tańców swingowych, do których zalicza się Lindy Hop i Rock and Roll. To formy taneczne, które pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, powstały w pierwszej połowy XX wieku. Zajęcia prowadzone są przez Martynę i Michała Wacławik.

– W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu prowadzimy zajęcia z Lindy Hop, czyli tańca z lat 20. Co roku w okolicach połowy czerwca organizujemy Swingowe Rozpoczęcie Lata, na które zawsze staramy się zaprosić jak największą ilość osób z Zawiercia, aby mogły zobaczyć jak wygląda ten taniec, a także do jakiej muzyki jest tańczony . Taniec ten zrzesza ludzi, bowiem nie ma ograniczeń wiekowych, wzrostowych ani gabarytowych-ten taniec jest dla każdego. Można to zauważyć podczas potańcówek na Fontannach, które odbywają się co drugi tydzień, około godziny 19.00 w piątki. Lekcje są prowadzone wieczorami-odbywają się we wtorki o godzinie 19.00. W okolicach połowy sierpnia będzie ogłoszony nowy kurs od podstaw, zapraszamy do zapisywania się przez naszą stronę internetową lub drogą mailową – mówi prowadząca zajęć, Martyna Wacławik.

Dzisiaj w godzinach 16:00-17:00 na Fontannach również będzie można zobaczyć jak wygląda taniec swingowy, a także wziąć udział w potańcówce.

Tekst, wideo i zdjęcia: Anna Lewandowska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.